На Львівщині 168 бригад швидких за потреби у 254

21:11, 31 жовтня 2012

Загальна кількість бригад швидкої медичної допомоги у Львівській області становить 168. Розрахункова потреба для забезпечення визначених законодавством нормативів становить 254 бригади. Про це йшлося на нараді, що відбулась 31 жовтня у ЛОДА, щодо впровадження Закону України «Про екстрену медичну допомогу» на території Львівщини.

В галузі екстреної медицини працює 2420 осіб, повідомив в.о. начальника ГУОЗ ЛОДА Орест Середа. Окрім цього, за його словами, за такої системи невідкладної медичної допомоги мешканці сільської місцевості подекуди обмежені в доступі до своєчасної медичної допомоги (через стан автомобільних шляхів, застарілий автотранспорт). Вкрай потрібне збільшення асигнувань на медикаментозне забезпечення виїздів. До недоліків і проблем існуючих в екстреній медичній допомозі належить і відсутність єдиного диспетчерського центру, розрізнена структура мережі швидкої медичної допомоги, соціальна незахищеність медичних працівників, недостатній розвиток телекомунікацій (зв’язок).

Законом України, який набуде чинності 1 січня 2013 року, передбачено створення єдиної системи екстреної медичної допомоги шляхом об’єднання станцій, відділень, пунктів швидкої медичної допомоги саме для вирішення цих проблем. О. Середа ознайомив учасників наради з першими кроками, зробленими медициною області на шляху до впровадження Закону та території Львівщини. На думку учасників наради від впровадження в дію Закону слід очікувати наступних результатів:

- підвищення оперативності при управлінні службою ЕМД як у звичайному режимі, так і в умовах надзвичайних ситуацій;

- підвищення ефективності використання  фінансових і матеріальних ресурсів;

- забезпечення своєчасності прибуття бригади ЕМД до 90% (у містах – 10 хвилин, у сільській місцевості 20 хвилин);

- зниження рівня смертності на догоспітальному етапі у 2 рази.

Завершуючи нараду заступник голови – керівник апарату ЛОДА І.Груник сказав: „Враховуючи, що в нас до початку 2013 року залишилось дуже мало часу, ми маємо мобілізувати і консолідувати усі зусилля для того, щоби з 1 січня 2013 року механізм екстреної медичної допомоги працював як годинник і ні один мешканець області не був позбавлений необхідної екстреної допомоги при потребі”.