На Львівщині 17 суб’єктів грального бізнесу позбавили ліцензій

10:10, 4 червня 2009

Цьогоріч органи прокуратури внесли 19 подань, приписів, порушили 21 провадження про адміністративні правопорушення у сфері грального бізнесу, подано 3 позовні заяви. На вимогу органів прокуратури та контролюючих органів поточного року за порушення суб’єктами грального бізнесу ліцензійних умов прийнято рішення про анулювання 17 ліцензій, тоді як минулого року - 22 ліцензії. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області.

Загалом на території Львівської області зареєстровано 62 суб’єкти господарської діяльності у сфері грального бізнесу. Проведені перевірки у цих суб’єктах господарювання засвідчили наявність різнопланових порушень вимог чинного законодавства у сфері грального бізнесу.

Серед інших порушень - відсутність документів, що засвідчують право власності ліцензіата на приміщення для провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів, гральних закладів; відсутність порядку розгляду претензій та пропозицій щодо якості та обсягу послуг тощо. Крім того, виявлено масові порушення вимог санітарно-епідеміологічного законодавства та про пожежну безпеку.

Для прикладу, під час перевірки, яку провела прокуратура Жидачівського району, з’ясовано, що працівники Жидачівського РВ ГУМНСУ у Львівській області не володіють інформацією щодо кількості зареєстрованих у них на території району суб’єктів грального бізнесу, що підконтрольні органам державного пожежного нагляду, а відповідно перевірки не проводились. Аналогічні порушення характерні і для органів санітарно-епідеміологічної служби. Так, у Жовківському районі виявлено, що гральні автомати шести суб’єктів господарювання розташовані без передбаченого нормативними документами погодження та проектної документації. Проте, незважаючи на наявність таких очевидних порушень, вони залишалися поза увагою місцевої райсанепідемстанції. На усунення зазначених порушень прокурор району вніс документи реагування, за результатами розгляду яких діяльність об’єктів грального бізнесу припинена.

Так, з метою виявлення неповнолітніх, схильних до скоєння правопорушень та злочинів, а також дорослих осіб, які втягують дітей у протиправну діяльність, під час перевірок комп’ютерних клубів в органи внутрішніх справ протягом 2008 року доставлено 198 дітей, які знаходились там у період часу, обмеженого для відвідування неповнолітніх. Працівниками служб у справах дітей під час проведення рейдів з комп’ютерних клубів у 2008 році та протягом І кварталу 2009 року вилучено відповідно 369 та 94 дітей.

Крім того, з’ясовано, що попри рішення, спрямовані на запровадження ефективних форм соціальної підтримки та захисту дітей та молоді, запобігання їх узалежненню від комп’ютерних ігор та інших соціально-несприятливих явищ, що негативно впливають на психічний і розумовий розвиток, ці рішення належно не виконуються.