1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який проходить у цьому році під девізом «SOS - врятуймо Україну від СНІДу». Україна має одні з найвищих темпів зростання числа нових випадків ВІЛ/СНІДу в Європі, більшість з яких виявлено за останні п'ять років. За оцінкою експертів ЮНЕЙДС, зараз в Україні з ВІЛ/СНІДом живуть близько 360 тис. людей віком від 15 до 49 років, що становить 1,4% дорослого населення країни.
Як поінформували ZAXID.NET в головному управлінні охорони здоров’я Львівської обласної наддержавної адміністрації, станом на 1 жовтня 2009 року у Львівській області на диспансерному обліку перебувало 1 490 осіб ВІЛ-інфікованих, у тому числі 153 дитини. У 334 ВІЛ-інфікованих осіб, у тому числі 5 дітей, хвороба досягла кінцевої стадії - СНІДу. За показником поширеності ВІЛ-інфекції, Львівська область посідає 5 рангове місце з 27 адміністративних територій України (перші рангові місця показників присвоюються територіям з найменшим значенням показника).
За 9 місяців 2009 року вперше в житті діагноз ВІЛ-інфекція був встановлений 389 особам, в тому числі в стадії СНІДу – 90 особам. Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію за дев’ять місяців 2009 року в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року збільшився на 37,8%.
Тенденція щорічного збільшення кількості нових випадків ВІЛ-інфекції з 2000 року набула сталого характеру й зберігається до сьогодні. Проте, на відміну від більшості областей України, лише на 7 адміністративних територіях України, в тому числі і Львівській області, переважає парентеральний шлях передачі ВІЛ, тобто внаслідок введення наркотичних речовин ін’єкційним шляхом.
З 389 осіб з уперше в житті встановленим діагнозом ВІЛ-інфекції - 216 випадків припадає на парентеральний шлях, 117 випадків – на статевий, в основному, гетеросексуальний, 48 випадків – передача ВІЛ від матері до дитини і 8 випадків складає невизначений шлях інфікування.
За накопичувальними даними від початку реєстрації ВІЛ-інфекції у 1987 році, станом на 1 жовтня 2009 року, 186 осіб, у тому числі 5 дітей, померли від захворювань, обумовлених СНІД.
Фахівці головного управління охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації стверджують, що епідемія ВІЛ-інфекції у Львівській області до цього часу сконцентрована в групах найбільш високого ризику інфікування ВІЛ. Використання зараженого ін’єкційного інструментарію залишається одним з основних чинників ризику інфікування ВІЛ.