Для 90% переселенців, які проживають на території Львівської області, вдалось знайти постійне помешкання. При цьому 10% досі проживають у готелях чи санаторіях.
Про це сьогодні, 16 грудня, під час круглого столу розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксана Яковець.
При цьому вона зауважила, що дані не охоплюють місто Львів, адже тут ситуація з поселенням складніша.
«Приблизно 10% переселенців досі проживають у санаторіях чи гуртожитках, які не пристосовані для нормального життя, тому ми намагаємося знайти для них інше помешкання. Але це проблематично, адже іноді люди не погоджуються на ті умови, які ми можемо їм запропонувати», – зазначила Яковець.
За її словами, пошуки житла досі є найбільшою проблемою для людей, які вимушено переїхали в іншу область.
«З продуктами чи одягом проблем як таких немає, нам допомагають і підприємці, і громадські активісти, а от знайти житло значно складніше. І проблема в тому, що люди у більшості випадків не мають куди повертатись, тому житло їм потрібне на тривалий термін», – додала вона.
За словами заступника директора департаменту соцізахисту, станом на грудень кількість зареєстрованих переселенців у Львівській області становить 9,5 тис. осіб. Однак реальна цифра на 40-60% більша, адже частина людей ніде не реєструвались. При цьому вона зазначила, що 46% переселенців приїхали на Львівщину до друзів чи родичів.