На Львівщині бракує сировини з яблук і ягід для заводу, - директор ТОВ "Яблуневий дар"

12:54, 3 липня 2009

"Наше підприємство створене 2003 року. І кожен рік ми оновлювали своє виробниче обладнання, нарощували потужності, і на сьогодні - це одне з найбільших підприємств в Україні, яке займається виробництвом концентрованих соків. Наразі підприємство основне у Городку, також наші підприємства є у Хмельницькій області та поблизу Харкова. Плануємо будівництво заводу у Польщі. Можливо, будівництво розпочнеться з весни наступного року", - наголосила директор ТОВ "Яблуневий дар" (виробництво концентрованих соків з фруктів та ягід) у м.Городок Людмила Латишева, - інформує кореспндент ZAXID.NET.

"Основна з проблем підприємства - це сировина: у нашому регіоні не так добре розвинена сировинна база, як би хотілося. Бажалося б, щоб люди більше займалися садівництвом, вирощували ягоди, яблука. Виробничі потужності підприємства дозволяють переробляти в Городку до 800 тонн сировини за добу. А на підприємстві у Хмельницькій області - до тисячі тонн яблук за добу. Нам доводиться транспортувати фрукти та ягоди за 300 км. Міське населення здає яблука, але це малі партії. Нам вигідніше працювати з великими партіями, яку наразі забезпечують приватні підприємці з Вінницької, Житомирської, Закарпатської областей та з Польщі везуть нам полуницю. Щодо цієї теми, то з місцевою базою були зустрічі, ми розповідали ще 2005 року, щоб садили сади, що ми будемо переробляти вишню, і в великих об’ємах яблука. Думаю, що це все фінансові питання: у це треба вкладати багато коштів, а віддачі за один рік не буде. Сподіваюся, що в майбутньому ситуація буде кращою", - зазначила Людмила Латишева.

За її словами, минулого року в сезон підприємство в м.Городка випустило близько 6 тис. тонн за сезон. Зокрема, продукцію "Яблуневого Дару" бере "Сандора", а також концентрати їдуть переважно у Росію та країни Європи, цього року пріоритет - Росія.

"У сезон у нас працює близько ста осіб, хоча, коли більша потужність, то й працівників більше, причому працюють робітниками у нас - місцеві", - запевнила директор заводу.