На Львівщині деякі чоловіки «переховуються» від мобілізації у шпиталях

08:43, 28 липня 2014

На Львівщині ставлення до нового призову неоднозначне. Батьки протестують біля військових комісаріатів, перекривають дороги, виступаючи проти мобілізації цивільних людей, які не мають військових навиків і стають «гарматним м’ясом» для професійних бойовиків. Тому дехто з чоловіків від мобілізації «переховується» у шпиталях.

Люди вважають, що воювати мають лише професійні військові і добровольці, інформує Радіо Свобода. Окремі місцеві політики і представники місцевої влади ще й підсилюють антивоєнні настрої серед мешканців. 

Водночас інша група людей долучилась до акції «Чужих дітей не буває», і вимагає проведення постійної ротації бойового складу в зоні антитерористичної операції, мобілізації пенсіонерів-силовиків, можновладців, синів і родичів народних депутатів, чинного президента і його попередників, державних чиновників. 

Згідно з неофіційною інформацією Радіо Свобода, дехто з чоловіків від мобілізації «переховується» у шпиталях. А хтось навпаки – шукає можливість потрапити у військо. До таких належить 55-річний львів’янин Василь Нагорний, колишній військовослужбовець. 

Чоловік ще у березні звертався у військкомат з проханням про добровільну мобілізацію. Але кадровому офіцеру тоді львівський військкомат відмовив у службі. Втім 20 травня мобілізували його 25-річний сина Юрка, який хотів захищати країну, розповів тато, який це прагнення сина розумів. 

Юрко Нагорний загинув 11 липня поблизу Зеленопілля під час обстрілу «Градом». Лише 25 липня рідні довідались, що тіло сина лежить у морзі в Запоріжжі. Весь цей час вони шукали загиблого сина. 

«Якби я був на місці Юрка, це було б природне явище, бо син ховав би батька, а так – неприроднє, але як є. Він хотів захищати країну, і це правильно», – каже Василь Нагорний.

Сам він, попри велику втрату сина, не підтримує протестів біля військкоматів чи перекриття доріг. Бо вважає обов’язком кожного захищати батьківщину і нагадує українцям, що історія 40-50-х років минулого століття, коли НКВС, а потім – КДБ, чинили репресії і знищили мільйони громадян України, може повторитися, якщо прийде ворог.

«Це не мотивація, коли протестують, що немає бронежилетів чи гельми. Бо є підрозділи, де цей захист видають на місці дислокації чи перед боєм. Коли мій син виїжджав у Дніпропетровськ, де мав пройти додаткові навчання, люди з палицями перекрили виїзд автобуса з добровольцями, які їхали захищати країну. Мені син тоді мені телефонував і обурювався. Я навіть телефонував правоохоронцям, просив звільнити проїзд», – каже батько загиблого.

Василь Нагорний готовий йти добровільно захищати державу, але ще його чекає важке пережиття – похорон сина.

Як повідомляв ZAXID.NET, 22 липня Верховна Рада України ухвалила закон про затвердження указу президента України Петра Порошенка "Про часткову мобілізацію". За нього проголосували 232 народних депутати.

Документом передбачається, що до зони АТО поїде третя хвиля військовозобов'язаних. Часткова мобілізація дозволить залучити ще 15 бойових частин та 44 частини бойового забезпечення.