На Львівщині до кінця року планують відкрити шість нових станцій відновлювальної енергетики

На Львівщині готуються до запровадження енергосервісу у бюджетній сфері

15:33, 27 травня 2017

У Львівській області до кінця року планують запустити в експлуатацію дві вітроелектростанції, три сонячні електростанції, а також щонайменше одну гідроелектростанцію. Про це повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка на конференції «Відновлювана енергетика та заміщення газу. Впровадження енергосервісу та енергоменеджменту» у п’ятницю, 26 травня.

Крім цього, за його словами, у 2017 році на Львівщині планують перевести на альтернативне паливо 48 котелень.

Голова Держагенства з енергоефективності Сергій Сайчук акцентував на тому, що станом на 1 квітня поточного року Львівщина посіла четверте місце серед регіонів України за кількістю домогосподарств, що встановили сонячні електроустановки. Зокрема, в області домогосподарства встановили сонячних станцій загальною потужністю 1032 кВт.

Також Сергій Савчук відзначив досягнення Львівщини у заміщенні традиційних видів палива альтернативними.

«Львівщина сьогодні може похвалитися тим, що тут вирощують енергетичні культури, які сьогодні дають 60 тон урожаю раз на три роки – тобто в середньому це 20 тонн щепи можна спалювати з одного гектара землі. Її можна спалювати при виробництві електричної енергії, тепла. Сьогодні ця тріска продається не лише в Польщу, але йде на експорт, а країна отримує прибуток», - зазначив він.

Сергій Савчук додав, що, наприклад, встановлення твердопаливних котелень, вітрових електростанцій тощо сприяє активізації роботи малого та середнього бізнесу, появі нових робочих місць, збільшенню надходжень у бюджети. Крім цього, «зелені» проекти допоможуть покращити екологічний стан міст, вирішити проблему з побутовими відходами.

Учасники конференції також обговорили питання термомодернізації будівель бюджетних установ через співпрацю із енергосервісними компаніями. Область готується до впровадження енергосервісу. Наразі зібрано та на сайті Держенергоефективності опубліковано дані щодо енергоспоживання 240 бюджетних установ Львівщини, які можуть бути потенційними об’єктами енергосервісу, а п’ять інвесторів заявили про готовність працювати у цій сфері.

Зазначимо, енергосервіс – це комплекс енергозберігаючих заходів, результатом яких є скорочення витрат замовника енергосервісу на оплату паливно-енергетичних ресурсів та комунальних послуг порівняно до витрат, які були б понесені замовником енергосервісу за відсутності таких заходів.

Нагадаємо, 28 квітня у Яворівському районі на Львівщині на землях Залузької сільради відкрили першу чергу сонячної електростанції «Озерна», потужністю 9,9 МВт