На Львівщині вдруге за рік дитина потрапила в реанімацію з інфекційним захворюванням правець. Про це ZAXID.NET розповіла лікар-епідеміолог обласної інфекційної клінічної лікарні, головний позаштатний спеціаліст департаменту ЛОДА Наталія Тімко.
«Перший випадок з восьмирічним хлопчиком виявили наприкінці серпня, він катався на велосипеді й поранив великий палець на нозі. Другий п’ятирічний хлопець наступив на цвях і потрапив у реанімацію кілька днів тому, обом ввели спеціальну сироватку. Ми спостерігаємо за їхнім станом, наразі жодних прогнозів не даємо», – розповіла Наталія Тімко.
Обоє хлопців не мали щеплень. Батьки восьмирічного хлопчика, який потрапив у реанімацію у серпні, зараз закликають усіх батьків вакцинувати дітей.
На другий випадок правця на Львівщині відреагувала виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун. Сьогодні вона написала на своїй сторінці у фейсбук, що єдиний вихід для уникнення захворювання – вакцинувати дітей, щоб не наражати їхнє здоров'я та життя на небезпеку.
«Якщо ви не робили щеплення від правця більше 10 років та існує загроза, що рана забруднена - просіть в лікарні зробити позачергову вакцинацію АДП, це вбереже вас від хвороби», – написала Супрун.
Інфографіка МОЗ
Уляна Супрун написала, що зараз у міністерстві працюють над тим, щоб сироватки від рідкісних хвороб були в Україні: створена група із кваліфікованих лікарів-інфекціоністів, епідеміологів, токсикологів та працівників МОЗ. Готують також документи на фінансування держзакупівель епідеміологічному фонду. Поки реагувати на такі випадки і знаходити сироватки міністерству допомагають волонтери.
За словами головного епідеміолога Львівщини Наталія Тімко, востаннє захворювання на правець було зафіксовано у 2007 році. Тоді його діагностували у чотирьох осіб, двох з яких врятувати не вдалося.
Довідка:
Правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему, викликає тонічні й тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії. Ураження у більшості випадків закінчується смертю ураженого. В Україні кількість летальних випадків від правця посідає четверте місце (серед інфекційних хвороб) після СНІДу, сказу та мієлоідозу. У світі щорічно від правця гине понад 160 000 людей.