На Львівщині енергетики зводять платформи для лелечих гнізд

19:10, 29 березня 2016

Львівські енергетики допомагають лелечим сім’ям зводити гнізда. Звичайні домівки на електричних опорах замінюють на європейські — кріплять спеціальні металеві платформи. Такий досвід перейняли у своїх польських колег.

У селі Монастирець Городоцького району на маленькій вулиці через кожну хату-дві — лелечі домівки. Є гнізда, які вже заселили птахи. Це прилетіли самці, щоб причепурити своє помешкання. Гнізда у цьому селі не зникають, а навпаки щороку поселяється все більше білих пернатих. Та зараз мешканці здивовані такою малою кількістю птахів.

«Цього року 24-го прилетіли, 23-го так прилітають. Ну і що з того? По-одному, мало їх є, мало, не знаю як то буде», — каже мешканка с. Монастирець Юлія Сподар.

Орнітолог заспокоює, що приліт у білого лелеки розтягується на цілий місяць.

«Лелека летить близько 10 тисяч кілометрів, долає для того, щоб повернутись із зимівлі на батьківщину. Десь на цьому шляху склалися несприятливі умови: дощ, сніг, холод, погана кормова база, мало харчів, щоб вони могли відновити сили», — говорить орнітолог Андрій Бокотей.

Приваблює сюди лелек долина Дністра та луки, які підтоплює водою. А ще, аби комфортно було чорногузам, їхні гнізда оновлюють енергетики. Щоб птахи не попадали під лінії електропередач — хатинки на спеціальній платформі відводять догори.

«Вони монтуються приблизно метр вище від опори. Це є металева конструкція з кутників, катанки і швелери. Значить вона приблизно є 1,5 на 1,5 м або 1,25 на 1,25», — пояснює майстер Комарської дільниці Городоцького РЕМ Богдан Кузьма.

На Львівщині з початку року енергетики встановили понад 70 таких платформ.