На Львівщині готують заміну для «богів війни»

19:33, 24 березня 2016

На Яворівському полігоні у розпалі навчання курсантів-артилеристів Львівської академії сухопутних військ. Підготовка триває три тижні.

Спалахи від гарматних вибухів видно здаля, а гупання артилерії добре чути у навколишніх селах. Майбутні артилеристи миттєво розставляють на місцях озброєння. Освоюють ведення вогню із протитанкових гармат «Рута» та «Рапіра».

30-40% курсантів мають уже бойовий досвід. Один з них і Василь Тязко ― першокурсник Академії сухопутних військ, командир відділення.

«В реальній війні немає таких великих маскувань, як ми тут проводимо. Ми робимо так, як воно повинно бути, а в зоні АТО там такого великого маскування ніхто не робить. Там виїхала батарея, відпрацювала і поїхала в тил, або на свою позицію», ― поділився досвідом курсант.

Молоді чоловіки відчувають себе елітою армії, на війні артилеристів називають «богами війни». І недарма: без допомоги гармат піхота неефективна.

«Ми стріляли прямою наводкою по цілі. Попали з четвертого разу по нерухомій цілі, хоча мали влучити з другого разу», ― розповів солдат-контрактник Андрій Любасюк.

«За такий короткий період ми навчаємо солдат виконувати бойове завдання, подавати правильно команди, ми готуємо командирів гармат та навідників. У бою вони повинні бути взаємозамінні», ― пояснив викладач академії сухопутних військ Олександр Качмазов.

Другокурсники на полігоні також освоюють міномети. Тут також потрібен розрахунок цілі за допомогою формул. Тренуються у польових умовах по кілька разів на рік.

«Насправді складності тут особливо великої немає. Тільки треба чітко знати розрахунки, чітко попадати в ціль. Наші викладачі нас привчають до того, від меншого до більшого, вивчаємо формули», ― зазначив молодший сержант, 2 курс академії сухопутних військ Павло Ригайло.

З початком війни у військових змінилась концепція підготовки воїнів. Замість протирати парти курсантів частіше залучають до тренувань на практиці. Також суттєво збільшилась кількість охочих навчатись військової справи. До прикладу, цьогорічний випуск артилеристів мав лише 19 курсантів, зараз в академії на курсі навчаються 300 хлопців.

«Мотивація не тільки у курсантів. Це відчувається у викладачів. Приблизно в нас є з чим порівняти, останні два набори курсантів і дух, які приносять воїни, які приїхали із зони АТО», ― розповів викладач кафедри ракетних військ та артилерії Михайло Олійник.

Разом із вогневою підготовкою артилеристи проходять і тижневий курс виживання в умовах дикої природи.