На Львівщині кількість хворих на менінгіт сягнула 59

10:59, 9 серпня 2013

У Львівській області на 5 серпня зареєстровано 59 випадків серозних менінгітів, з них у дітей до 17 років – 31 випадок. Зареєстровано 11 осіб з діагнозом «ентеровірусна інфекція», з них 6 дітей, повідомили у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Випадки реєструються на різних територіях. Для підтвердження ентеровірусної інфекції від хворих доставлено матеріал у вірусологічну лабораторію. На цей час матеріал у роботі.

Як повідомляв ZAXID.NET, на 29 липня у Львівській області було зафіксовано 42 випадки захворювання на серозний менінгіт, зокрема 20 – у дітей.

За даними Держсанепідслужби України, у прикордонних з Україною областях Російської Федерації спостерігається піднесення рівня захворюваності на ентеровірусну інфекцію, зокрема серозні менінгіти. Також її спалах зафіксований у липні у Львівській області.

Ентеровірусна інфекція характеризується різноманітністю клінічних форм, зокрема серозними менінгітами. Клінічно ентеровірусна інфекція може проявлятися катаральними проявами (можливі серозні виділення з носа), кашлем, підвищенням температури тіла, гіперемією слизових оболонок, болем у животі, проносом іноді з домішками слизу. Серозний менінгіт проявляється: підвищенням температури тіла до 39 0С, різким головним болем, почервонінням обличчя, можливий дрібний висип, який швидко зникає, запаморочення, нудота, багаторазове блювання, ригідність м’язів потилиці.

Джерелом інфекції можуть бути і хворі люди, і вірусоносії. Механізм передачі – через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду, продукти харчування та через повітря.

З профілактичною метою необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, а саме часто мити руки, замінювати постіль, рушники; проводити часте вологе прибирання та провітрювання приміщень; купатись лише у відведених для цього місцях, під час купання уникати можливості потрапляння води у рот; вживати лише свіжі продукти харчування, ретельно вимиті фрукти та овочі, перед вживанням фрукти та овочі обробляти гарячою водою; вживати кип’ячену або бутильовану воду.

У разі виникнення симптомів захворювання не можна лікуватись самим, потрібно негайно звернутись до лікаря, а хворого необхідно ізолювати.