У Львівській міській раді та Львівській обласній раді, кожної каденції зменшується кількість жінок-депутатів. Про це 10 березня на засіданні прес-центру «Львівський вибір» на тему: «Яким є вплив жінок на прийняття владних рішень в органах місцевого самоврядування?» зазначила керівник проекту «Права працюючих жінок» Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало.
«На жаль, ми спостерігаємо у Львівській області, на відміну від всієї України, з кожною каденцією, з року в рік, процент присутності жінок у міській та обласній радах зменшується. Чому це так? Це потребує глибокого дослідження. В інших областях йде збереження того відсотку, що був, або його збільшення. Та й загалом по Україні статистика свідчить про збільшення відсотку жінок у обласних та місцевих радах. Найбільший прогрес є на Півдні та Сході України».
За представленою інформацією, у Львівській міській раді є 6 жінок із 90 депутатів - це 6,67%, зокрема ці жінки-депутати представляють: п’ятеро - ВО «Свободу» (Людмила Шекета, Ярина Вайда, Лариса Василишин, Любомира Вовчок, Ірина Шалаковська) та партію «Україна соборна» (Віра Лясковська). Як повідомляв ZAXID.NET, у попередній раді жінок було трохи більше – 11.
У Львівській обласній раді із 116 депутатів – 7 жінок (6,03%), з них – 5 від ВО «Свобода» (Олеся Байко, Ірина Сех, Ірина Фаріон, Галина Чорна, Ольга Поліщак), та по одній жінці-депутатові від «Фронту змін» (Ганна Костюк) та «Удару» (Оксана Юринець).
Як повідомила депутат Львівської обласної ради IV та V скликань Лариса Федорів, Львівська облрада мала 12 жінок-депутатів (8%) під час IV скликання.
Як зазначила Марта Чумало, в українському суспільстві є завищені вимоги до жінок в політиці порівняно з вимогами до чоловіків. Для прикладу, майже не проартикульовується, що чоловік-політик не має права носити дорогий годинник, їздити на дорогій машині (зокрема якщо доходи цього йому не дозволяють), натомість щодо жінок – то обов’язково чують про їхній дрес-код, який має бути, і чого не має бути. «Жінку в політиці розглядають під мікроскопом. Жінка має демонструвати більше позитивних якостей, а до чоловіка не ставимо таких вимог», - зазначила керівник проекту «Права працюючих жінок».