На Львівщині люди з особливими потребами здійснили 35-кілометрову прощу

22:12, 15 червня 2011

На Львівщині люди з особливими потребами здійснили прощу з Дрогобича до Самбора, до Чудотворного образу Самбірської Богоматері. З Дрогобича вирушило 47 осіб, серед яких неповносправні, їх батьки, працівники і волонтери Карітасу та інші бажаючі. Найстаршою учасницею цьогорічної прощі стала Анна Боднар, якій виповнилося 82 роки.

Про це ZAXID.NET повідомили в МБФ «Карітас України». 

Важливим моментом цієї прощі було привернення уваги громадськості міста, навколишніх сіл, релігійних спільнот та держави назагал до життя людей з особливими потребами. Адже поміж нас є чимало людей з особливими потребами, але не дуже часто зустрічаємо їх на вулицях ─ вони здебільшого живуть ізольовано, в обмеженому психологічному і просторовому осередку. Потребуючи нашої уваги, визнання і включення до справ суспільних.

«Такими заходами ми хочемо показати, що ці неповносправні особи є потрібні суспільству, вони також займають своє особливе місце в християнській та людській родині. Зрештою, вони не є чимось гірші чи нижчі за нас, натомість часто навіть будучи зразком мислення і поведінки», ─ розповідає координатор проекту «Мережа центрів дозвілля та соціальної адаптації для людей з вадами розумового розвитку» Карітасу України Людмила Сухарєва.

 «Вже третій рік поспіль ми приймаємо участь у пішій прощі до м. Самбора, і щоразу на перших кілометрах  прощі нас супроводжує дощ. Люди з особливими потребами сприймають дощ, як Боже благословення, ─ їх це дуже тішить. Тут вони відчувають єдність з Богом, пишаються своєю силою і відмовляються від допомоги. В цей момент вони стають раптом дуже дорослими і відповідальними. Для мене ─ це велике щастя бути поряд з ними», - координатор Центру для людей з особливими потребами «Дивовижні долоні» Людмила Смолень.

Довiдка ZAXID.NET

Чудотворна ікона Матері Божої з Маріямполя належить до однієї з найбільш пошанованих у Європі. В іконографії цю ікону називають «Милування». На іконі Син ніжно пригортається до Матері. Їх двох поєднує глибока любов і прихований тихий смуток. Син і Мати знають, що Ісус прийшов у світ, щоб страждати за людство. Час походження ікони – остання чверть XVII ст. Її автор невідомий, деякі вчені припускають, що митець належав до Галицької школи, інші ж вважають, що маріямпільський образ репрезентує італійське мистецтво епохи Відродження і його автором є Антоніо Бацці, званий Содомою.

Центр «Дивовижні долоні» започаткував свою діяльність у 2008 році у м. Дрогобич на Львівщині. В осередку панує надзвичайно енергійна, тепла атмосфера. Молодь з особливими потребами з величезним ентузіазмом щодня спільно працює і здійснює ефективну соціалізацію, організовує святкові заходи і виступи, долучається до прощі та запрошує до себе друзів з інших організацій. Загалом