Туберкульоз на Львівщині може спалахнути з новою силою. Такими тривожними є прогнози медиків. Підстави для можливої епідемії з`являються через війну і складну економічну ситуацію в країні. Про це сьогодні, 24 березня, під час прес-конференції з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом заявив головний лікар Львівського обласного фтизіопульмонологічного центру Любомир Рак.
Адже на туберкульоз, за його словами, людина може захворіти, коли має понижений імунітет, погано харчується, живе у складних умовах. На Львівщині торік виявили 1659 хворих на різні форми туберкульозу. Проте більшість з них мала ураження легенів. Саме ця форма, кажуть медики, найнебезпечніша для навколишніх.
Окрім цього, у Львівському фтизіопульмонологічному центрі зараз є близько ста пацієнтів із хіміорезистентним туберкульозом, який потребує набагато складнішого лікування.
«Пацієнт з чутливою формою туберкульозу лікується 6 місяців, у деяких випадках – 8 місяців. Обходиться державі його лікування в невелику суму, ми підрахували – десь 600-700 грн весь курс лікування. Тоді як лікування пацієнта з хіміорезистентною формою туберкульозу триває 22 місяці. Вартість такого лікування 70-100 тис. грн», – розповів Любомир Рак.
Хіміорезистентний туберкульоз, пояснив лікар, – це форма, яка є нечутливою до звичних протитуберкульозних препаратів внаслідок мутації туберкульозної палички.
Однак туберкульоз не є вироком, наголошують медики. У стаціонарі всі необхідні засоби для курсу лікування хворі отримують безкоштовно. У лікарні вони перебувають аж допоки не перестануть бути заразними, тобто не перестануть виділяти туберкульозну паличку. Після стаціонарного лікування пацієнт перебуває на амбулаторній формі спостереження і за потреби отримує соціальний супровід.