На Львівщині можуть ліквідувати управління капітального будівництва

15:50, 21 листопада 2007

Учора, 20 листопада, у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва України під головуванням міністра Володимира Яцуби відбулася нарада з питань організації проведення комплексної державної експертизи інвестиційних програм і проектів будівництва та виконання функцій замовника з реалізації державних програм і субвенцій у 2008 році. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Мінрегіонбуду.

Як прозвучало на нараді, нещодавно Уряд прийняв рішення щодо реформування державного архітектурно-будівельного контролю та державної експертизи у будівництві. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю та сприяння інвестиційній діяльності у будівництві" передбачає створення організаційної вертикалі служб державного архітектурно-будівельного контролю та державної експертизи, з підпорядкуванням їх Мінрегіонбуду. Закон вступає в дію з 1 січня 2008 року.

За словами заступника міністра Анатолія Беркути, існуюча система державної експертизи у будівництві має багато недоліків. Міністр Володимир Яцуба поінформував, що реорганізація служб державної експертизи передбачає організаційні зміни. Місцеві та галузеві служби залишаться такими ж суб’єктами будівельного процесу, як і зараз. Завдання та функції, які на них покладені - забезпечення якісної та своєчасної експертизи - не змінюються. За словами міністра, центральна служба "Укрінвестекспертиза" стане "Укрдержбудекспертизою" з відповідними службами на місцях. Призначення та звільнення керівництва цих служб здійснюватиметься за рішенням міністра регіонального розвитку та будівництва за погодженням з відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади.

Учасники наради обговорили також питання, яке випливає із рішення Уряду щодо рекомендаційного переліку структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, яким не передбачено у структурі облдержадміністрацій управлінь капітального будівництва. Голови ОДА, як було сказано, самостійно вирішуватимуть, залишити у структурі цих установ управління капітального будівництва чи ліквідувати. Сьогодні одним із основних завдань УКБ є виконання функцій замовника будівництва об’єктів (технічного нагляду). Однак, як прозвучало на нараді, цю функцію сьогодні виконують чомусь інші структурні підрозділи ОДА, які не мають фахівців відповідного профілю - управління охорони здоров’я, освіти, культури, праці тощо. Причиною такого стану речей Анатолій Беркута назвав відсутність зацікавленості УКБ. Звертаючись до їхніх представників, Анатолій Беркута зазначив: "Скільки б капітальних вкладень ви не освоювали, заробітна плата не збільшується, бо вона, як і у всіх держслужбовців, встановлена постановою Уряду. Тому ви не зацікавлені у виконанні на 100% тих завдань, які ставить перед вами держава". Заступник міністра навів дані, які свідчать, що частка капітальних вкладень, сумарно освоєних УКБ, у загальному обсязі капіталовкладень по Україні в останні 5 років становить 1,4 -1,5%, а за 6 місяців поточного року - лише 0,8%. Завантаженість на одного працівника технічного нагляду у 2005 році складала 6,1 млн грн, у 2006 - 9,5 млн грн, за 9 місяців поточного року - 2,4 млн грн. Для порівняння - це у 8-10 разів менше, ніж це було за часів Радянського Союзу. Тому керівникам областей було запропоновано замість УКБ створити підприємство з надання послуг замовника будівництва, яке здатне буде виконувати ці функції на високому професійному рівні.