На Львівщині на аграрні програми передбачено загалом понад 6 млн грн

14:42, 19 лютого 2009

На засіданні комісії ЛОР з питань розвитку села та АПК начальники профільних управлінь Львівської обласної державної адміністрації представили на розгляд депутатів вісім програм. Заслухавши Програму часткової компенсації вартості машин та обладнання для механізації ферм великої рогатої худоби, іншої сільськогосподарської техніки, депутати внесли зміни, додавши у програму і особисті селянські господарства. Таким чином обласна рада підтримає не тільки крупнотоварного, але й дрібного виробника. На виконання цієї програми у бюджеті закладено 1,6 млн грн, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської обласної ради.

Також з ініціативи депутата Микола Пшевлоцького були внесені зміни і у Програму підвищення родючості ґрунтів. Депутати настояли, щоб для розкислення ґрунтів використовувати в першу чергу дефекат (органічні залишки від переробки цукрового буряка), а не вапно, як це було раніше. За словами п. Пшевлоцького цей метод є дешевший, та й ефект від 600 тис грн., передбачених на цю програму, буде значно більший.

Програма підтримки розвитку тваринництва (3 млн 600 тис. грн), Програма насінництва сільськогосподарських культур (80 тис. грн), Програма підтримки виставкової діяльності у сфері агропромислового комплексу (100 тис. грн), Програма створення обласної інформаційно-аналітичної системи аграрного сектора (50 тис. грн), Програма розвитку комунального господарства Львівщини (400 тис грн.) та Програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” (750 тис. грн) були підтримані комісією без суттєвих змін.

Єдине, що буде суттєво відрізняти їх виконання в цьому році від попередніх - це принцип розподілу коштів. Так за пропозицією Миколи Пшевлоцького кошти, які будуть виділятися на райони області, будуть обчислюватися за коефіцієнтом, який буде складатися на 70% з частки районів у валовому виробництві товарної сільськогосподарської продукції в області і на 30% співфінсування з районного бюджету.

Голова комісії Роман Кузьмич наголосив, що “управлінці мають час на внесення правок лише до п'ятниці. Саме п'ятниця є останнім днем для внесення питань у порядок денний сесії обласної ради, яка відбудеться 3 березня. З прийняттям аграрних програм не можна затягувати до наступної сесії, бо цього року прогнозується рання весна і підтримка в аграрному секторі потрібна вже зараз”.