На Львівщині на озері Сірка відбулися змагання з вітрильного спорту

15:11, 20 серпня 2019

На Львівщині відбулися відкриті обласні змагання із вітрильного спорту. Участь у видовищних протистояннях взяли близько двох десятків атлетів.

Вітрильний спорт на Львівщині культивують кількадесят років. І останнім часом він почав набирати потужних обертів. Аби перевірити майстерність, «ловці вітру» кинули виклик суперникам на озері Сірка. На змаганнях окремо виділили олімпійський дитячий «оптиміст».

Даринка Мацьків, яка керує таким «оптимістом», розповідає: «Ми ставим вітрило за вітром і так розвиваємо швидкість. А напрямом керує стерно. Втримати стійкість судна на воді допомагає шверт».

«Швертботи» ‒ це однокорпусні яхти без постійного кіля. Вони швидкі та маневрені, легко підходять до берега. Інший тип суден ‒ катамарани, якими можуть керувати один або двоє спортсменів ‒ шкотовий, який управляє вітрилами, і капітан ‒ шкіпер. У його володінні ‒ кермо.

фото Євгена Кравса для ZAXID.NET

Міряючись силами, атлети долають два кола на озері. Успіх залежить не лише від умінь учасників, а й від примх вітру, без якого спортивні протистояння просто неможливі. Яхтсмени розповідають: погодні умови поблизу цієї водойми їм сприяють. Оптимальними кондиції для вітрильництва бувають у травні-червні.

Модератор вітрильного клубу «Wind Hunter» Володимир Анохін каже: «Найкращий вітер для нас ‒ це є від 3 м/с до 7-8 м/с. Ну але морські люди міряють вітер у вузлах, тому треба на два множити. Тобто ідеальний для нас вітер ‒ це від 7 до 16 вузлів».

Змагання на воді ‒ це ще й битва спортивних тактик. Тут фортуна часто змінює своїх улюбленців. До прикладу, серед двомісних катамаранів найшвидше фінішував екіпаж, якому вдалось стартувати останнім, ‒ Петро і Тарас. Але за перемогу боролися до кінця.

Петро розповідає: «Катамаран має таку особливість, шо він любить ходити гостро до вітру. Чим гостріше до вітру, тим більша швидкість. Але ми вирішили використати вміння ходити попутним вітром. На фінішній прямій розгорнули крила «метеликом». І якось так вийшло, що перед самим фінішем трохи піддув вітер і ми проскочили перед носом суперників. Я трохи навіть знервувався. Гонка була приємна, бо весь час я був в напрузі».

Вітрильний сезон триватиме орієнтовно до жовтня. Ймовірно, до того часу спортсмени влаштують ще одні перегони.