Більше трьох десятків пожеж довелося гасити рятувальникам Львівщини за останню добу. Горить сухостій, торф та сміттєзвалища. Через аномально високу температуру в області оголосили четвертий, а подекуди і найвищий – п'ятий рівень пожежної небезпеки. У лісах заборонено розводити багаття.
У будень в лісі шашличників небагато. Пік припадає на вихідні дні.
«Ми не збираємося палити багаття. Я знаю, що у таку спеку не можна. Ми приїхали просто посидіти, попити пива, бо у Львові неймовірна спека, просто не витримати», – розповідає пан Олександр, який відпочиває у брюховицькому лісі.
За час серпневої спеки у лісах Львівщини рятувальники двічі гасили вогонь. Та найбільша пошесть – це горіння сухостою. Таких пожеж щодня кілька десятків. Підпалюють поля самі ж господарі, щоб знищити стерню. Постійно горять і торфи. Вже другий день рятувальники гасять торфовище біля Івано-Франкового на Яворівщині. Є загроза, що вогонь перекинеться на навколишній ліс.
«Загальна площа десь приблизно 150 метрів на 50. Горить окремими осередками. Тут рельєфна місцевість і воно може горіти по-різному. Причин загоряння може бути багато: як і недопалок, так і пожежі різні, хтось запалив вогнище і не загасив. Зараз відкрився сезон полювання, можуть бути і мисливці до того причетні», – розповів начальник пожежної частини Івано-Франкового Тарас Жмінка.
Торф може задимітись навіть від викинутої скляної пляшки, якщо на неї потрапить сонце. А от загасити таку пожежу вкрай складно, адже горить два-три метри вглиб.
«Торф треба довго проливати. Дається тиск, щоб можна було збити цей торф, що горить, зробити з нього кашу, щоб він промок добре. Бо якщо загасити тільки зверху, це нічого не дасть, він всередині може далі горіти. Крім того, коли є великі ділянки прогорання, є загроза обвалів. І люди можуть провалитись, і худоба», – зазначив заступник начальника пожежної частини Івано-Франкового Михайло Савка.
Від початку 2015 року рятувальники зафіксували більше 900 пожеж в екосистемах Львівщини.