Торік на Львівщині онкологи виявили на 20% більше випадків захворювання на рак грудної залози, ніж у 2017 році. Під час обстежень виявили майже 440 злоякісних пухлин. Майже у третині випадків захворювання виявили на першій стадії, яка найкраще піддається лікуванню і у 95% випадків гарантує повне одужання, повідомляє МОЗ.
Такого результату львівським онкологам вдалося досягти завдяки новому сучасному обладнанню, яке закупили в рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області», що є частиною спільного проекту Світового банку та МОЗ.
У рамках цього субпроекту для шести міжрайонних скринінгових центрів – у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді та у Львові (міський і обласний центри) – закупили цифрові мамографи з можливістю 3D-томосинтезу, УЗД-апарати експерт-класу та апарат ЕХО-КГ з доплером судин.
У 2018 році лише у цих центрах за допомогою цифрових мамографів лікарі обстежили понад 33 тисячі пацієнток і виявили близько 440 злоякісних пухлин. Окрім того, провели понад 500 тисяч цитологічних мазків з шийки матки і виявили 256 ракових пухлин на різних стадіях розвитку. Усіх жінок скерували на лікування.
Серед жінок, яких обстежували, майже у 30% рак грудної залози виявили на першій стадії, а рак шийки матки – майже у 75%. Це та стадія раку, яка найчастіше проходить непомітно і жінки вкрай рідко звертаються до лікарів. Водночас саме на цій стадії рак можна вилікувати з найменшими ризиками для життя і здоров’я. Скажімо, у 95% випадків лікування раку грудної залози на першій стадії закінчується повним одужанням. Тож лікарі закликають усіх жінок періодично проходити профілактичні огляди.