На Львівщині оптимізують медичну мережу. Уточнено

17:40, 18 червня 2010

«Що на Львівщині, що на Донеччині, що на Луганщині, що на Дніпропетровщині завдання одній й ті ж – досягнення покращення надання медичної допомоги, наближення медичної допомоги до населення, збільшення тривалості життя людей, питання дитячої смертності, онкології, серцево-судинних захворювань. Ці питання стояли, стоять і будуть стояти», - зазначив 17 червня під час прес-конференції у Львові з нагоди Дня медичного працівника міністр охорони здоров’я України Зиновій Митник.

З.Митник повідомив: "Президент, уряд поставлені серйозні завдання перед керівниками галузі охорони здоров’я щодо її реформування. Основною метою є покращення надання медичної допомоги та її наближення до нашого населення, здешевлення медикаментозного забезпечення. Ці завдання виписані у програмі, що озвучена президентом у зверненні до громадян минулого тижня".

Як прокоментував міністр ZAXID.NET , уже сьогодні перед галуззю охорони здоров’я на Львівщині поставлені завдання оптимізації мережі лікувальних закладів, оптимізації використання кадрових ресурсів і коштів, що пояснюється обмеженістю фінансових можливостей держави у цьому році. "Медики Львівщини знають ці завдання і будуть їх виконувати. Проведено ряд цілком взаємних, довірливих розмов і на рівні начальників управлінь, і на рівні головних лікарів районних лікарень. Вони абсолютно солідарні з тими напрямками, які визначило МОЗ", - заявив міністр.

"Оптимізація мережі медичних закладів означає не тільки їх скорочення. Проте ми йдемо до того, що деякі заклади будуть скорочені, починаючи із первинної ланки. До прикладу, медпункт був у населеному пункті, де проживало 1-1,5 тис. людей. Залишилося 150 людей, - жоден господар не буде таке тримати. Треба об’єднати пункт з другим селом. – уточнив З.Митник – Ще один приклад. У пологовому будинку за рік проходить 50-100 пологів. Це - абсолютно не раціонально з фінансової точки зору, а також з точки зору професійності. Якщо відбуваються одні пологи на тиждень, працівники втрачають кваліфікацію. Мінімум 300 пологів в рік має бути. Тому будемо робити міжрайонні пологові будинки, з врахуванням радіусу доїзду і матеріальних ресурсів, які є".

Довiдка ZAXID.NET

На Львівщині налічується 345 лікувально-профілактичних закладів та 1010 фельдшерсько-акушерських пунктів, 164 амбулаторії сімейного типу.

Медичне обслуговування мешканців області здійснює 11 тис. 472 лікаря та понад 24 тис. середнього медичного персоналу.

За 2009 рік у стаціонарах Львівської області була надана медична допомога 572 тис. хворих, прооперовано 110 тис. осіб.