На Львівщині перша районна газета стала незалежною

Буська райрада відпустила видання у «вільне плавання»

16:51, 19 лютого 2016

18 лютого Буська районна рада вийшла зі складу співзасновників комунальної газети «Воля народу». Про це повідомили у Львівській обласній організації НСЖУ, пише Гал-інфо.

За словами головного редактора газети «Воля народу» Микола Іванціва, орган місцевого самоврядування вперше відпустив власну газету у «вільне плавання», вийшовши зі складу співзасновників.

Головний редактор стверджує, що газета «Воля народу» збереже свою назву, цільове призначення, мову видання та тематику. З редакцією строком на 15 років буде укладено договір оренди приміщення, в якому розташована газета. 

Крім того, Буська районна рада зобов’язалась після реформування газети укласти з редакцією «Волі народу» договір на висвітлення діяльності райради та органів місцевого самоврядування району.

Як повідомив заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун, сьогодні у Львівській області в першому етапі реформування комунальної преси, окрім «Волі народу», вирішили взяти участь ще три редакції. Це дрогобицькі газети «Нафтовик Борислава» і «Галицька Зоря» та «Новий час» з Жидачева. Інші колективи наразі ще не визначились.

«Редакції, що вирішили долучитись до першого етапу реформування, повинні зробити це до 31 березня 2016 року та повідомити про своє рішення Держкомтелерадіо. Не пізніше 1 липня Кабінет Міністрів України має видати відповідну постанову. Очікується, що редакціям, які увійшли до зведеного переліку учасників першого етапу реформування, буде надаватися державна підтримка. Певну допомогу можуть надавати й місцеві ради. Принаймні Львівська обласна рада передбачила на це 400 тис. грн», – розповів Болкун.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року Верховна Рада ухвалила закон про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ, який передбачає, що органи влади та місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації. Закон дає комунальним виданням три роки на реформування і містить пункт про державну підтримку реформованих друкованих ЗМІ.