Можливість запровадження безвізового режиму вже цього літа спонукає дедалі більшу кількість львів’ян звертатися за біометричними паспортами.
Якщо звичайних закордонних паспортів за минулий місяць на Львівщині видали 12 тисяч, то біометричних ― майже дев’ять тисяч. І щодня заяв на виготовлення документів нового зразка не меншає, запевняють в обласному управлінні Державної міграційної служби Львівщини.
Львів’янка Ганна Корба до подорожей без візи вирішила підготуватись завчасно, бо має родину у Польщі. А поїхати до них без візи можна буде тільки з біометричним документом. Про те, що доведеться здавати відбитки пальців, жінка знала, але застережень не мала жодних.
«А чого боятися? Якщо йдемо до Європи – то треба знімати відбитки», ― погоджується пані Ганна.
Саме відбиток пальця, а також оцифровані фото та підпис і відрізняють біометричний паспорт від звичайного. Замовити його можна і дитині, але до 12 років відбитки пальців не обов’язкові.
«Для дорослого потрібно написати заяву і копії паспорта ― першої, другої і одинадцятої сторінки. І також треба мати всі квитанції про оплату послуг, які надали в ДМС. Оплачувати просто в нас в управлінні, на третьому поверсі в нас є термінал», ― пояснила речник Львівського обласного управління міграційної служби Марта Комарницька.
Виготовляють біометричний паспорт сім або двадцять днів. Відповідна і ціна ― 561,47 грн або 818,62 грн. Це лише на 64 гривні дорожче за звичайний закордонний паспорт. Але документ з електронним чіпом убезпечений від підробок. А ті, хто вже ним користуються, кажуть, що клопотів на кордоні він не додає, швидше навпаки.
«Даєш паспорт і в кожного окремо перевіряють пальці. Біля віконечка стоїть зчитувач, проводиш паспорт свій, кажуть ставити руку, чотири пальці, і прилад зчитує. Це займає 5-7 секунд», ― розповів львів’янин Всеволод Князь, який уже перетинав кордон із біометричним паспортом.
Проте навіть з біометричним паспортом безвізовий режим дозволятиме лише 90 днів перебувати за кордоном упродовж півроку. І йдеться тільки про подорожі чи гостювання. Для роботи або навчання потрібна буде віза. В’їжджати зможемо до усіх держав Євросоюзу за винятком Великобританії та Ірландії. Водночас чинними залишатимуться і паспорти старого зразка.