На Львівщині почала працювати поліція швидкого реагування

Майже 600 поліцейських у складі 74 груп патрулюватимуть у всіх районах Львівської області

16:18, 11 лютого 2016

На території Львівської області від сьогодні, 11 лютого, працюватимуть 74 групи реагування патрульної поліції. Вони оперативно прибуватимуть на виклики та виконуватимуть такі ж функції, що і патрульні поліцейські в обласних центрах. Поліцейські екіпажі швидкого реагування отримали нові автомобілі Renault Duster та Kangoo, більш пристосовані до служби у сільській місцевості, ніж Toyota Prius, якими користуються патрульні поліцейські в містах.

Загалом у групах реагування працюватимуть 592 поліцейських. Вони патрулюватимуть у дві зміни по 12 годин.

«Вони працюватимуть у всіх районах Львівської області. Від двох до чотирьох екіпажів у кожному з районів, в залежності від соціального статусу населення та криміногенної ситуації», – розповів в.о. начальника головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія.

До складу груп оперативного реагування, за словами Загарії, відбирали з найкращих працівників, які добре зарекомендували себе на службі. В основному, це дільничні інспектори та працівники карного розшуку.

Він також висловив сподівання, що держава забезпечить поліцейських відповідною технікою та спецзасобами для того, щоб можна було оперативно приїхати на виклик у гірських районах Львівської області – Сколівському та Турківському.

Як розповіла очільниця Національної поліції України Хатія Деканоїдзе, основною новацією стане суттєве скорочення часу приїзду на виклик.

«Вони будуть працювати у маленьких містах та селах. Я сподіваюся, що у містах вони їхатимуть на виклик до семи хвилин. У селах цей час становитиме приблизно 20 – 30 хвилин, в залежності від стану дороги», – наголосила Деканоїдзе.

Вона зазначила, що поліцейські із груп швидкого реагування також проходитимуть переатестацію, яку проводитимуть на Львівщині орієнтовно наприкінці березня. Кожного дня перед виходом на службу їх інструктуватимуть, де роз'яснюватимуть про нові види злочинів.

В обов’язки груп швидкого реагування входитиме затримання зловмисників, з’ясування і допит можливих свідків, охорона місця події до прибуття основної слідчо-оперативної групи. Їх забезпечать засобами особистого захисту, активної оборони (кийками, газовими балончиками) і вогнепальною зброєю. Нагрудних камер вони поки не матимуть, але Хатія Деканоїдзе висловила сподівання, що це питання можна буде вирішити пізніше.

Працівники поліції, які працюватимуть у групах швидкого реагування отримуватимуть вишу заробітну плату.

«Зарплата людини, яка щойно прийшла працювати у Національну поліцію, становитиме 4100 грн. Окрім того, враховуватиметься вислуга та звання. Я розумію, що це не найкраща зарплата, але це більше, ніж вони отримували у попередні роки», – зазначила Хатія Деканоїдзе.

Додамо, що Львівщина стала другою областю після Київської, де працюватимуть групи швидкого реагування поліції. Таку реформу вирішили запровадити у всій Україні після того, як показав добрі результати експеримент у Самборі. Через тиждень презентація такого ж патруля відбудеться у Харківській області.