На Львівщині потрібно негайно реставрувати 14 дерев’яних церков

10:26, 22 листопада 2012

У Львівській області налічується 36 пам’яток архітектури, які потребують невідкладного реставрування. Про це ZAXID.NET повідомили у відповідь на інформаційний запит у Львівській обласній державній адміністрації.

У переліку – 5 замків і палаців, 7 костелів і монастирів, дві ратуші XIX століття, 14 дерев’яних церков і дві дерев’яні дзвіниці.

Надбрамний корпус Золочівського замку повинні відремонтувати за 3,086 млн грн. Перший етап реставрації Підгорецького замку передбачає ліквідацію аварійного стану та реставрацію приміщень сходів східної та західної галерей. Ці роботи повинні виконати за майже 13 млн грн.

Більше, ніж за 4,4 млн, повинні ліквідувати аварійний стан дахів Олеського замку. На перший етап реставрації замку у  Жовкві передбачено 43,6 млн грн.

Комплексної реставрації потребують дві ратуші XIX століття у Добромилі та Нижанковичах. На першу передбачено 979 тис, для другої - 3,8 млн грн.

На реставрацію дерев’яної церкви св. Юрія у Дрогобичі передбачено 1,8 млн грн, церкви св. Параскеви у Буську – 557 тис, церкви св. Юрія в с. Батятичі – 7,1 млн грн, церкви Богоявлення Господнього у с. Кугаїв – 1,8 млн грн, церкви св. Михайла у Комарно – 1 млн грн, церкви св. Михайла у с. Дмитровичі – 1,3 млн грн, церкви св. Михайла у с. Кути – 930 тис. грн, церкви Собору Пресвятої Богородиці в с. Лоні – 1 млн грн, церкви Покрови Пресвятої Богородиці в Моршині – 1,1 млн грн, церкви Різдва Пресвятої Богородиці в с. Бережниця – 1,2 млн, церкви Стрітення Господнього с. Черепин – 2 млн, церкви Пресвятої Трійці в с. Воля – 1,2 млн, церкви Успіння Пресвятої Богородиці в с. Верхобуж – 907 тис., церкви Івана Хрестителя в с. Якимів – 985 тис., церкви Різдва Пресвятої Богородиці в с. Зарайське – 595 тис., церкви Успіння Пресвятої Богородиці в с. Глиняни – 1,1 млн.

Нагадаємо, голова ЛОО «Українського товариства охорони пам’яток історії та культури» Андрій Салюк заявив, що настоятелі храмів, які є пам’ятками сакральної архітектури, дуже часто самостійно приймають рішення про ті чи інші роботи на пам’ятці, тому часто на пам’ятках проводять некваліфіковані роботи. Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Костюк на одній із прес-конференцій пообіцяв нестандартні рішення у сфері охорони культурної спадщини.

Як інформував ZAXID.NET, Львів за останні роки на охорону історичного середовища не отримав з Держбюджету ні копійки.