Вартість Олімпіади-2022 для України буде дуже і дуже високою, в першу чергу через питання інфраструктури. Про це 15 жовтня на ХІ Економічному форумі в Трускавці на Львівщині повідомив народний депутат України, віце-президент Національного олімпійського комітету України Віктор Корж.
"Для розвинених країн світу, які частіше приймають світові форуми, а Олімпіада є одним з найбільших світових спортивних форумів, питання проведення спортивного заходу є простішим - у них готова інфраструктура, тому меншою є і кошторисна вартість, і організаційні заходи простіше проводити", - наголосив Корж.
З його слів, мало хто вірив в успіх проведення Євро-2012 в Україні. "Сьогодні можна говорити, що створено прецедент - наша держава демонструвала Європі і світу, що може вирішувати питання, які дехто вважав за межами досягнення нашої економіки тощо. Але міжнародні експерти вже сказали, що ніяких застережень до проведення Євро-2012 до нас немає", - сказав нардепе.
Він зауважив, що основні напрями підготовки до Євро-2012 будуть продовжуватись і розвиватись до Олімпіади-2022.
"Не випадково програму названо "Олімпійська надія-2022" , адже можна виграти тендер, а можна і не виграти, але те, що до 2015 року проведемо колосальну роботу і надамо поштовх розвитку не лише Карпатському регіону, але й Україні в цілому, це так", - сказав Корж.
Він нагадав, що 2010 року було прийнято концепцію державної цільової програми підготовки до Олімпіади-2022, програму з розвитку спортивної туристичної інфраструктури, терміни, ресурси. Конкурентами України, з його слів, будуть Китай, Німеччина, Фінляндія, Франція, Польща, Норвегія, Румунія, Іспанія, Швейцарія, Пн. Америка, Австралія та Океанія, які також готують заявки.
"Конкурентна боротьба буде дуже складною", - додав він. Корж також наголосив: "Сьогодні навіть багаті країни світу не будують збиткових спортивних споруд. Вже сьогодні треба розуміти, які об’єкти будуть використовуватись до Олімпіади. Також сьогодні в світі користуються досвідом управляючих компаній. Кілька міст-кандидатів було на Олімпійські ігри 2018 року, які пропонували для проведення деяких видів програми інфраструктуру в сусідніх країнах, щоб використати наявні можливості і не витрачати додатково гроші. Після московської Олімпіади зараз збережено і використовують лише кілька об’єктів. Решта ліквідовані чи в занедбаному стані", - сказав Корж.
Він зауважив, що, зокрема, стадіон у Лондоні коштує 547 млн фунтів стерлінгів, і після Олімпійських ігор він буде переобладнаний з 80 тис. місць на максимум 25 тис. місць. "Є така проектна розробка", - сказав він.