«Ціла низка положень доопрацьованого проекту Податкового Кодексу і надалі викликає критичні зауваження платників податків Львівщини, тому вони пропонують зміни та доповнення», - зазначив 10 серпня під час підсумкового обласного обговорення проекту податкового Кодексу в. о. голови Державної податкової адміністрації у Львівській області Віталій Пекарчук.
В.Пекарчук поінформував про пропозиції до проекту Податкового Кодексу, які надійшли в ДПА у Львівській області від підприємців Львівської області: потрібне уточнення методики нарахування податку на прибуток в частині визначення вичерпного переліку складу доходів, з тим щоб уникнути конфлікту інтересів між платником податку та органами податкової служби, йдеться про підпункт ст. 4 розділу ІІІ.
За його словами, необхідно усунути неузгодженість між формами ст. 2 та ст. 5 розділу 5. «Відповідно до п.2 ст. 2 особа реєструється платником податку на додану вартість за своїм добровільним рішенням, а згідно ст. 5 для такої реєстрації необхідні підстави. Платники цілком логічно вимагають доповнення цієї статті переліком необхідних підстав», - зазначив він.
«Пунктом 6 ст.20 розділу 5 пропонується обмежити використання в розрахунку податкового кредиту протермінованих податкових накладних протягом 12 місяців з дати виписки. – інформував В.Пекарчук - Платники податків висувають вимогу встановити термін тривалістю 1095 днів, 3 роки, що відповідає терміну позивної давності, визначеного Господарським кодексом України».
Для підтримки вітчизняного сільгоспвиробника, платники податків Львівщини пропонують «звільнення від оподаткування позитивної різниці між сумами податку на додану вартість, нарахованих таким підприємствам, та сумами податку на додану вартість, сплаченої ними протягом звітного періоду», а також зменшити до 10% ставку податку на доходи з фізичних осіб для працівників аграрного сектора.
Крім цього, за словами В.Пекарчука, платники податків пропонують включити до складу загальнодержавних податків податок на нерухоме майно; запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб, зокрема збільшити ставку до 20% на доходи, що перевищують 5-7 тис. грн, та до 25% на доходи, що перевищують 50 тис. грн. «Вважаю, у цьому є раціональне зерно, соціальна справедливість – один із основоположних принципів Податкового кодексу», - зазначив В.Пекарчук.
Також під час громадських обговорення В.Пекарчук ознайомив присутніх із новаціями доопрацьованого проекту Податкового Кодексу, які підприємці Львівщини сприйняли позитивно, з розумінням.
Напрацьовані пропозиції і зауваження обіцяють пакетом передати у Мінфін.