На Львівщині проти поліомієліту вакциновані лише 15% дітей

19:50, 22 жовтня 2015

Наразі на Львівщині лише 15% дітей вакциновані проти поліомієліту. Про це під час прес-конференції заявив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка.

На Львівщині вакцинацію розпочали сьогодні. «Львівщина готова до проведення до всіх трьох турів вакцинації. Відбулося навчання медичного персоналу, було проведено семінари», – розповів Чечотка.

Він зазначив, що лише в Стрию протягом першого дня щепили 57 дітей. 

За словами Чечотки, до початку програми імунізації на Львівщині щеплення проти поліомієліту мали лише близько 15% дітей. 

Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, під час програми вакцинації проти поліомієліту, яка вчора стартувала в Україні, планують щепити щонайменше 95% дітей віком до 10 років. 

«Потрібно вакцинувати щонайменше 95% дітей. Це необхідно для того, щоб підняти рівень колективного імунітету і  перервати циркуляцію поліовірусу, яка відбувається в Україні. Такий підхід рекомендований міжнародними стандартами. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб у найближчій перспективі поліомієліт був ліквідований», – сказав Перегінець. 

Він наголосив, що в Україні достатньо вакцини, аби щепити 100% дітей, але саме 95% є необхідним мінімумом для подолання вірусу. Заступник міністра сподівається, що після проведення вакцинації поширення поліовірусу в Україні вдасться зупинити. 

Разом з тим, він зауважив, що імунізаціє не є обв'язковою, тобто батьки самі вирішують, чи робити дитині щеплення.

«Вакцина, якою проводиться імунізація, найвищої якості і абсолютно безпечна. Оральна поліовакцина застосовується вже десятки років. Тому я закликаю всіх батьків звертатися до поліклінік та приводити дітей на вакцинацію, адже це єдиний спосіб убезпечити дітей від захворювання», – зазначив Перегінець. 

Заступник міністра додав, що вірус поліомієліту може бути виявлений в будь-якому регіоні України. «Те, що на Закарпатті було виявлено два випадки поліовірусу, жодним чином не говорить, що Закарпаття є епіцентром хвороби. Це говорить про те, що  система епіднагляду Закарпаття спрацювала ефективно, вона виявила вірус. Згідно з проведеними аналізами, ці віруси циркулюють щонайменше два роки, просто Закарпаття було ефективнішим за інші області і виявило ці віруси. Те, що віруси не виявлені в інших областях, не означає, що їх там немає», – пояснив він.

Перегінець додав, що МОЗ посилило епіднагляд в регіонах, а кожен окремий випадок паралічу посилено обстежується. 

Нагадаємо, імунізацію проти поліомієліту розділили на три тури. Під час першого, який вже почався і триватиме три тижні, вакцинуватимуть дітей віком від  2 місяців до 6 років. Після місячної перерви розпочнеться другий тур, який триватиме два тижні і також охопить дітей віком від 2 місяців до 6 років. Під час третього туру вакцинуватимуть дітей від 2 місяців до 10 років. 

Усі діти, які мали хоча б одне щеплення проти поліомієліту, будуть щеплені краплями. Ті, хто не був вакцинований раніше, отримають ін’єкції. 

Причиною додаткової програми імунізації став спалах поліомієліту, виявлений на Закарпатті, де захворіли двоє дітей. 

Зазначимо, що полімієліт зумовлений поліовірусом та може спричинити виникнення парезів і паралічів, а також призвести до смерті хворого.