На Львівщині пройдуть панахиди за полеглими в бою під Крутами

15:47, 26 січня 2011

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич підписав розпорядження про День вшанування подвигу Героїв Крут 29 січня. На думку Олега Панькевича, трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну, тож подвиг студентів повинен бути належно вшанований. Олег Панькевич звернувся до релігійних організацій із пропозицією провести з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут поминальної молитви (панахиди) у храмах Львівщини за полеглих у боях за Україну.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської обласної ради.

Своїм розпорядженням голова обласної ради створив організаційний комітет із відзначення бою під Крутами та доручив управлінню з питань гуманітарної політики обласної ради спільно з головним управлінням з питань внутрішньої політики, національностей та релігій облдержадміністрації, Львівським державним ліцеєм із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, представниками громадських організацій підготувати і провести 29 січня 2011 року урочисті заходи із відзначення Дня вшанування подвигу Героїв Крут.

Також у розпорядженні рекомендується головам районних рад та міським головам міст обласного значення провести в районних центрах та містах обласного значення святкові заходи з нагоди відзначення Дня вшанування подвигу Героїв Крут. Крім того, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич разом з депутатами Львівської обласної ради 29 січня 2011 року візьме участь в урочистостях на залізничній станції Крути (Чернігівська область). Окрім керівництва та депутатів Львівської обласної ради вшанувати пам`ять Героїв Крут поїдуть кращі ліцеїсти Львівського державного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут.

Нагадаємо, Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. Особливого значення у свідомості багатьох бій набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою під Крутами.