На Львівщині на цей час проживає понад чотири тисячі ветеранів афганської війни. Ті, хто не зміг піти воювати зараз, на схід України, допомагає в тилу. Вони організовують гуманітарні допомоги та навчають молодих солдатів.
«На Львівщині є 67 чоловіків, які зараз воюють на сході України, практично це вже наші діти пішли воювати в батальйон «Азов», 80 афганців загинули в Україні, в основному це бійці батальйону «Айдар», де вони воюють, бо це саме була афганська сотня», – розповів голова обласної спілки ветеранів Афганістану Ігор Равлінко.
Ветерани кажуть, що порівнювати війну в Афганістані та в Україні не хочуть. Проте зізнаються: нинішня війна в Україні набагато жорстокіша.
«Не можна зрівнювати війну з війною, тому що не всі засоби задіяні... Я прошу всіх: зупиніться і пожалійте цю молодь, це ж цвіт нашої держави, а ми його винищуємо», – наголосив ветеран Афганської війни Петро Васелець.
Нагадаємо, 15 лютого 1989 року СРСР офіційно вивів свої війська з Афганістану. Впродовж 10 років радянські солдати намагалися «упокорити» афганських кочівників і прикликати до соціалізму. За цей час у пеклі Афгану побувало понад 160 тисяч українців. Загалом Радянська армія зазнала чималих втрат – це понад 14 тисяч солдатів, з них 2,5 тисячі українці.
Щороку ветерани афганської війни відвідують пам’ятник на вулиці Грекова у Львові. Тут вони згадують своїх бойових побратимів. Втім, цього року колишні афганці прийшли і на Личаківський цвинтар, аби віддати честь нинішнім героям.
Другий рік поспіль ветерани Афгану ніяких традиційних концертів 15 лютого не організовують. Після панахиди і 100 грамів за упокій побратимів розходяться по домівках.