За місяць до кінця року на Львівщині закінчили лише менше чверті проектів, які отримали фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). На третині об'єктів, за офіційними даними, рівень виконання робіт становить від 0 до 30%. В той же час обласні чиновники переконані, що часу ще достатньо, аби встигнути все доробити.
Ремонт у Дрогобицькій дитячій спортшколі жартома називають будівельним подвигом, бо мали 4 місяці аби відреконструювати басейн і допоміжні приміщення, а ще замінити вікна, систему опалення та вентиляції. Але цих робіт чекали понад 10 років, допоки отримали гроші з Держфонду регіонального розвитку та міського бюджету.
«Була проблема із стелею, вона була в такому стані, що у будь-який момент оте залізобетонне покриття могло обірватися і впасти. Також були проблеми з теплопостачанням. Тому в 2002 році басейн припинив своє функціонування. І з того часу діти нашої школи їздили займатися в Трускавець. Дуже багато перспективних спортсменів просто перестали займатися», ― розповідає директор Дрогобицької ДСШ ім. І.Боберського Іван Файчак.
Офіційно відкрити басейн планують 19 грудня.
«Приблизно на 80% роботи вже зроблені. Маємо надію, що до 10 грудня загальнобудівельні роботи вже будуть закінчені. Залишилося доробити чашу басейну та покласти плитку», ― повідомив виконроб Ігор Квасній.
Вуличне освітлення Дрогобича ― ще один проект, на який місто отримало гроші з Державного фонду. Але за ним роботи ще не розпочали. У мерії пояснюють, що виявили корупційну складову в тендерній документації, розробленій попередниками.
«Проект був залаштований на одну особу, скажемо так. Коли в документації вказується навіть коробка і упаковка, то про що це може говорити і нема ніяких крок вправо, крок вліво? Ми переробляли всю документацію», ― пояснює міський голова Дрогобича Тарас Кучма.
А потім учасники тендеру оскаржували його результати. Відтак з переможцем ще навіть не підписали договору, та все ж сподіваються до кінця року встигнути з проектом.
«З переможцем ми розмовляли, переможець сказав, що йому вистачає часу, щоби засвоїти дані кошти», ― додає мер.
З 80 проектів, які відібрали на фінансування з Держфонду регіонального розвитку, за останніми офіційними даними, на 75-100% готові 18, на 75-50% ― 17, 50-30% ― 21, а 24 об’єкти виконані від 0 до 30%. Такі офіційні дані Львівської ОДА станом на 7 листопада, коли вони востаннє узагальнювалися.
«Я собі просто пригадую ретроспективу, яка була битва за ці 220 мільйонів і скільки лобізму було. І коли ми пропонували, давайте розприділимо справедливо. Але все пішло в 4 райони ― більшість коштів», ― наголошує перший заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин.
Найбільше ― 19 проектів ― тоді відібрали на Пустомитівщині. Більшість досі доробляють. Та обласні чиновники переконані: панікувати зарано, бо ще є час все закінчити.
«Роботи на об'єктах виконані на значно більшу суму, аніж є зараз касові видатки. Причина того, що касові видатки є меншими, аніж фактично виконані роботи полягає в тому, що не все можна заактувати. Наприклад, якщо на об'єкті робиться дах, то не можна заактувати півдаху», ― каже директор департаменту економіки Львівської ОДА Роман Филипів.
Проблемними посадовець називає три проекти, за які наразі не бралися, ― реконструкцію хірургічного відділення центральної лікарні Старого Самбора, а також влаштування дахової котельні у Львівському музеї історії релігії. За них наразі не бралися взагалі. За словами Романа Филипіва, на наступному засіданні конкурсної комісії будуть розглядати питання можливості перескерування коштів із цих об’єктів на інші – більш успішні.