На Львівщині шахтарі перекрили трасу до кордону і пікетували офіс «Західенерго»

5 серпня 2016

Червоноградські шахтарі вранці 5 серпня перекрили трасу державного значення Львів – Рава-Руська. Кілька десятків гірників безперервно ходили пішохідним переходом у Куликові та Смерекові, що поблизу Жовкви. А їхні колеги двома автобусами вирушили пікетувати офіс ПАТ «ДТЕК Західенерго» у Львові.

Перекриття дороги в селі Смереків, що приблизно за 20 км від Львова. Фото з «Варти-1»

Гірники пояснили, що вдалися до таких дій через те, що їм вкотре боргують заробітну плату.

«За червень не заплатили зовсім, а за травень заборгованість є ще десь приблизно 30%. Ну і якщо платять, то платять такими порціями – по 200-300 грн. Ну як люди мають вижити? Комунальні послуги платити. Сім’ї годувати?» – розповів шахтар Ярослав Музика.

Гірники стверджують, що їм не платять грошей через те, що ПАТ «ДТЕК Західенерго» боргує за спожите вугілля. Натомість енергетики переконують, що вони розраховуються згідно з термінами підписаних контрактів, а боргує шахтарям державна компанія-посередник.

«ДТЕК здійснює закупівлю і оплату вугілля за контрактом з державним підприємством «Держвуглепостач». Станом на 1 серпня ДТЕК закупив вугілля у державних шахтах Львівсько-Волинського басейну на суму 115 млн грн. Оплатити це вугілля маємо до кінця місяця, так передбачено контрактом. Жодних строків ми не порушуємо, тому це не до нас треба звертатися із запитанням: чому шахтарям боргують заробітну плату. Ми не ведемо на пряму розрахунків з ДП «Львіввугілля», – пояснив генеральний директор ПАТ «ДТЕК Західенерго» Андрій Шувар.

Нагадаємо, з аналогічними вимогами 29 липня шахтарі також перекривали трасу Львів – Рава-Руська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Луцький підприємець подав позов проти гурту «Антитіла» на мільйон гривень
У горах на Львівщині рятувальники знайшли мертвим 31-річного туриста
У лісі поблизу Рогатина місцеві жителі знайшли архів УПА
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ