З 15 квітня громадяни мають право подавати документи на отримання субсидій за спрощеною схемою, яка почала діяти з 1 травня. До Львівської облдержадміністрації та мерії міста за новою схемою надійшло вже понад 75 тис. звернень. 15 тис. сімей вже надали пільгу, решта заяв - опрацьовується.
Як розповів ZAXID.NET директор департаменту соціального захисту ЛОДА Василь Мартиняк, поки що не було заявників, які б мали причини для відмови в отриманні субсидій.
«Є дві причини, через які ми можемо не надати субсидій, – придбання якогось товару впродовж останніх півроку на суму більше 50 тис. грн. та умисне приховування джерела доходів», - сказав чиновник.
Василь Мартиняк зауважив, що навіть у випадку, коли заявник помилився у відомостях про доходи на тисячу або дві тисячі гривень, але місце праці вказав правильно, то йому не відмовлятимуть у субсидії, а просто перерахують обов’язкову частку платежу та розмір субсидії. Проте у випадку, коли заявник умисно приховав місце праці, тоді субсидій йому не нададуть.
«За спрощеною схемою, громадяни повинні подавати всього два документи для отримання субсидій - заяву та декларацію про доходи. Однак ми, аби перевірити правдивість даних, надсилаємо запити в ЖЕКи, ЖБК та ОСББ, щоб перевірити кількість мешканців, та запити у ДФС, аби перевірити правдивість поданої інформації про доходи», - розповів директор департаменту соціального захисту ЛОДА.
У Львівській міській раді також поки що нікому не відмовили. Однак з геть іншої причини. Як розповіла ZAXID.NET начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат ЛМР Леся Дронь, мерія міста ще не надала субсидій жодному заявникові. Цей процес затягує процедура передачі баз даних від надавачів послуг – обленерго, водоканалу, газовиків та ін. – до органів місцевого самоврядування.
«У нас є рішення виконкому, згідно з яким надавачі послуг мають подавати нам бази даних про щомісячне нарахування норм споживання. Квітень – це перехідний місяць від опалювального сезону до неопалювального. Тому кількість норм споживання комунальних послуг, що нараховуються за цей місяць, варіюється кожного року», - зазначила вона.
«Відповідно використати цифри за квітень у травні ми не можемо, бо травень – місяць неопалювального сезону. У червні ми отримаємо цифри за травень і зможемо їх використати для розрахунків на отримання субсидій й в інші місяці неопалювального сезону», - пояснила Леся Дронь.
Вона розповіла, що починаючи з 15 квітня львів’яни подали понад 25 тис. заяв на отримання субсидій. Це майже в 3,5 рази більше, аніж за опалювальний сезон минулого року. За її словами, понад 17 тис. заяв є в опрацюванні, тобто управління соцзахисту перевіряє правдивість наданої інформації у заяві та декларації про доходи.
За її словами, велика частина громадян, які почали звертатись за субсидіями – це пенсіонери та працездатні особи, що не працювали раніше або не працюють. Крім того, почали звертатись і громадяни, які володіють декількома квартирами або автомобілями. А от до ЛОДА, за словами Василя Мартиняка, звертаються здебільшого соціально незахищені сім’ї.