З 4 до 17 листопада у Львівській області триватимуть дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету. Акція є щорічною та покликана обстежити максимальну кількість людей. Наприклад, минулого року участь в акції взяло 72,5 тисячі мешканців, з них захворювання на цукровий діабет виявили у 577.
"Станом на 1 жовтня 14 року у Львівській області зареєстровано трішки більше, ніж 61 тисяча хворих на цукровий діабет. З них майже 10 тисяч пацієнтів отримують лікування інсуліном. Світова практика показує, що кількість хворих випадків цукрового діабету серед населення сягає 6%. На даний момент в Україні зареєстровано близько 3% хворих на цукровий діабет. Те ж можна сказати і про Львівську область. Тобто ми маємо над чим працювати, щоб виявляти ще тих хворих цукровим діабетом, яких ми поки що не виявили", - розповів завідувач інформаційно-аналітичним відділом ЛОЕД Орест Петричка.
Медики зазначають, хвороба з роками "молодшає". Це означає, що занедужати цукровим діабетом можуть навіть немовлята. Проте дітей хвороба вражає менше і виявити її легше.
"На початку діабету зразу починаються так звані діабетичні скарги: починає дитинка пити багато, пісяти, худнути. А це проминути увагою батькам і лікарям неможливо. На 10 місяців цього року зараз налічується 368 дітей з цукровим діабетом першого типу, тобто так звані інсулінозалежні", - додав головний дитячий ендокринолог Львівщини Юрій Єрін.
Цукровий діабет невиліковний та небезпечний своїми наслідками. Від цієї недуги може виникнути сліпота, ниркова недостатність, інсульти та інфаркти, потреба ампутації кінцівок.
Головні симптоми цукрового діабету: невгамовна спрага, надмірне сечовиділення. Однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.
Медики наголошують, обстеження на виявлення цукрового діабету дуже просте - потрібно просто здати кров з пальця на вміст цукру. У групі ризику люди з надмірною вагою та ті, в кого родичі хворіють на цю недугу.