На Львівщині стартували українсько-американські командно-штабні навчання «Rapid Trident-2017» («Стрімкий тризуб 2017»). У їхніх межах до України прибули військові із 15 країн світу. Плануватимуть операції, стрілятимуть та навіть піднімуться у повітря ‒ такий план українських та закордонних військових на найближчі два тижні.
Стартував «Стрімкий Тризуб 2017» підняттям синьо-жовтого та зірково-смугастого прапорів. На церемонію в Центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного прибула надзвичайний та повноважний посол США в Україні Марі Йованович.
«Враховуюючи, що тут є 1600 учасників практично зі всього світу, це демонструє глибину нашої підтримки Україні. Навчання не тільки допомагають збройним силам України ставати сильнішими, але й покращують сумісність між нашими військами і безпеку України», – заявила надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович.
Покращуватимуть сумісність на навчаннях військовослужбовці з Болгарії, Грузії, Естонії, Польщі, Італії, Латвії, Литви, Молдови, Норвегії, Польщі, Румунії та Великобританії, Туреччини ‒ загалом 15 країн світу. Найбільші контингенти ‒ разом близько 500 осіб ‒ надіслали США та Канада. Україну представляють понад тисяча бійців. Це представники однієї з механізованих бригад, десантники, інженери сапери та Нацгвардійці, майже усі із досвідом бойових дій на сході.
«Навчання буде проводитись в два етапи: підготовка самих підрозділів на навчальних місцях під керівництвом інструкторів і підготовка штабів в управлінні роботи штабів», – розповів співкерівник навчання від України, полковник Сергій Літвінов.
Бійці відпрацьовуватимуть навики спільного проведення операцій з урахуванням досвіду гібридних протистоянь.
Метою «Rapid Trident – 2017» є запровадження у Збройних Силах України передового досвіду армій провідних країн світу, обмін професійними навичками, покращення рівня взаємодії між штабами сухопутних військ України, США, армій країн-учасниць й партнерів НАТО, а також членів програми «партнерство заради миру». За планом навчання використовуватимуть навіть авіацію. Для цього використають можливості однієї з бригад тактичної авіації, що дислокується на Хмельниччині, та майданчик приземлення на теренах Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Два вертольоти Мі-8, літак АН-26 та американський С-130. Тим часом американські солдати вже встигли познайомитись із місцевою культурою.
«Україна має глибшу історію і багатшу культуру. Ми були у Львові і бачили це на власні очі. Щодо військового аспекту, то різниця між нами невелика, адже ми разом навчаємся на практичних заняттях», ‒ ділиться враженнями військовослужбовець Національної гвардії Каліфорнії Девін Віт.
Попри заборону власного президента, на навчання таки прибув молдавський військовий контингент. Щоправда молдавани не багатослівні.
«Я людина не політична, а військова, я виконую накази старшого командування. Але самі подумайте: з Кишинева до кордону 300 км. Якщо б була заборона, ми б навряд чи доїхали», ‒ пояснив представник контингенту Національної армії Молдови Олександрe Маркуца.
Навчання «Стрімкий тризуб 2017» триватимуть два тижні.