Цього року у Львівській області припинено діяльність п’яти організованих злочинних угрупувань. Про це 9 липня на розширеному засіданні колегії прокуратури Львівської області за підсумками роботи у першому півріччі сказав прокурор області Олег Василенко.
При цьому, за його словами, виявлено злочинну організацію, члени якої займались виготовленням та збутом наркотичних засобів. До складу ще однієї організованої групи увійшли працівники міліції підрозділу БНОН, які займалися збутом наркотичних і психотропних речовин та вимаганням хабарів, дві організовані групи, сформовані з числа керівників та лікарів медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), які вимагали та отримували хабарі від пацієнтів, а також організовану групу, що вчиняла розбійні напади на потерпілих, застосовуючи до них сильнодіючі медичні препарати.
Як повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області, впродовж першого півріччя 2013 року правоохоронні органи Львівщини розпочали 39 кримінальних проваджень щодо випадків корупції.
Уже завершено досудове розслідування із скеруванням обвинувальних актів до суду в 35 кримінальних провадженнях стосовно 48 осіб.
Спостерігається зменшення кількості тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень, а їх питоме співвідношення є одним з найнижчих у державі.
«Однак, мене непокоїть ріст кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я, крадіжок, грабежів, шахрайств, вимагань та стан розкриття вказаної категорії злочинів», – наголосив прокурор області Олег Василенко.
Як зазначається у повідомленні, під час колегії критиці було піддано профілактичну діяльність правоохоронних органів, оскільки переважна кількість таких правопорушень вчиняється саме на побутовому ґрунті та внаслідок безконтрольності за поведінкою осіб, які мають перебувати в полі зору міліції.
Василенко звернув увагу правоохоронців на недостатнє використання наданих новим кримінальним процесуальним законодавством повноважень щодо здійснення негласних слідчих дій, спрямованих на розкриття злочинів. Зокрема, таких проведено лише 1 873 і це при майже 3,5 тисячах зареєстрованих тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень.