На Львівщині в лікарні – 15 хворих на менінгіт, з них 5 – діти

15:23, 30 липня 2013

Станом на 29 липня у Львівській області на стаціонарному лікуванні перебуває 15 осіб, у яких виявили серозний менінгіт. Вони лікуються в інфекційному відділенні Буської центральної районної лікарні, серед них – 5 дітей. Стан хворих середньої важкості та близький до задовільного. Ідентифікація збудника, який викликав захворювання, триває.

Про повідомляє прес-служба Департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації.

Як повідомляв ZAXID.NET, від початку липня 2013 року на шести адміністративних територіях Львівської області зареєстровано 42 випадки захворювання на серозний менінгіт, з них 20 – серед дітей. Усі випадки не пов’язані між собою.

За повідомленням головного епідеміолога Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталії Тімко, найвищий рівень захворюваності відмічається у Буському районі  – 23 випадки захворювання, з них 8 серед дітей. Захворілі проживають в 11 населених пунктах Буського району.

Як запевнив головний державний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів, у Львівській області немає епідемії менінгіту.

«На сьогодні спостерігається підвищена захворюваність на ентеровірусну інфекцію, але про епідемію говорити немає підстав», – сказав Р.Павлів.

Згідно з епідеміологічним моніторингом у Львівській області щорічно реєструється від 2 до 91 випадку захворювання на серозний менінгіт.

Ситуація перебуває на контролі Департаменту ОЗ ЛОДА.

Довідка

Ентеровірусна інфекція характеризується різноманітністю клінічних форм. Клінічно ентеровірусна інфекція проявляється катаральними проявами (можливі серозні виділення з носа), кашлем,  підвищенням температури тіла, гіперемією слизових оболонок, болем у животі, проносом іноді з домішками слизу.

Серозний менінгіт проявляється підвищенням температури тіла до 39 градусів, різким головним болем, почервонінням обличчя, можливий дрібний висип, який швидко зникає, запамороченням, нудотою, багаторазовим блюванням, ригідністю м’язів потилиці, симптомами Брудзінського, Керніга. Іноді можуть спостерігатись марення, судоми.

Джерелом інфекції можуть бути як хворі люди, так і вірусоносії. Механізм передачі – фекально-оральний, тобто через брудні руки, забруднені предмети побуту, вода, продукти харчування та повітряно-краплинний.

Враховуючи ускладнення епідемічної ситуації з ентеровірусних інфекцій, серозного менінгіту у закладах з постійним перебуванням людей необхідно посилити дотримання протиепідемічного режиму.

З профілактичною метою необхідно:

·         дотримуватись  правил особистої гігієни, а саме часте миття рук, заміна постелі, рушників;

·         проводити часте  вологе прибирання та провітрювання приміщень;

·         купатись виключно у відведених для цього місцях, при купанні уникати можливості потрапляння води у рот;

·         вживати лише свіжі продукти харчування, ретельно вимиті фрукти та овочі, перед вживанням фрукти та овочі  обробляти гарячою водою;

·         вживати  кип’ячену або бутильовану воду.

·         При виникненні симптомів захворювання треба негайно звертатись до лікувальної установи.