На Львівщині видали 1,378 млн грн кредитів на енергозбереження

19:15, 14 березня 2011

Станом на 1 вересня 2010 року в межах «Програми енергозбереження для бюджетної сфери та населення на 2009-2012 роки» було видано 175 кредитів на 1,378 млн грн та відшкодовано 27,8 тис. грн, повідомив 14 березня на прес-конференції у Львівському прес-клубі голова ГО «Ресурсний центр для ОСББ» Михайло Васюта.

Окрім цього, Васюта також повідомив, що протягом терміну дії «Програми енергозбереження для бюджетної сфери та населення», розробленої та прийнятої у 2006 році Львівською обласною радою, населення Львівщини отримало 5 407 кредитів на загальну суму 44,8 млн грн, компенсація за якими з обласного бюджету становила близько 5,5 млн грн. У підсумку реалізації цієї Програми було досягнуто зменшення споживання природного газу: населенням – на 4,18% і бюджетною сферою – на 32,2%.

На сьогодні, за словами Васюти, у цій сфері на Львівщині діють також програми «Розвиток соціальної інфраструктури сільських населених пунктів на засадах інноваційної економіки енергоефективного будівництва та альтернативного енергозабезпечення на період 2008-2015 рр.», «Програма енергозбереження для населення Львівщини на 2009-2012 рр.», «Програма енергозбереження в житлово-комунальному господарстві Львівської області на 2010-2015 рр.» та «Капітальний ремонт житлового фонду».

Своєю чергою інший учасник прес-конференції, голова фонду «Право і демократія» Андрій Бурий, наголосив, що на сьогодні більша частина Закону України про енергозбереження не працює; головною перешкодою для його реалізації, за словами Бурого, є нестача коштів.

Водночас, відповідаючи на запитання кореспондента ZAXID.NET , як можна змусити місцеву владу вкладати кошти в енергозбереження, представник Західноукраїнського медіа-центру «Нова журналістика», продюсер документального фільму «Теплоізоляція» Микола Чукаєвський висловив переконання, що таку ініціативу слід просувати саме на найвищому державному рівні. Як наголосив Михайло Васюта, на сьогодні влада вкладає гроші в енергозбереження, але не так, як слід – скажімо, у зменшення споживання газу. Своєю чергою експерт з питань енергозбереження ГО «Нова хвиля» Олег Бас висловив переконання, що робота місцевої влади у цьому напрямку також є важливою, адже депутати міської ради, до прикладу, також приймають бюджет міста, в якому можна передбачити відповідні кошти.

«Ми повинні йти тим самим шляхом, що в Польщі, почати з утеплення будинків, зменшити втрати тепла в будинках – тоді ми будемо знати, скільки тепла потребує кожен будинок», - зазначив Олег Бас. Окрім того, за його словами, необхідно шукати альтернативні види палива.

Як інформував ZAXID.NET , на прес-конференції 14 березня також представили результати опитування, проведеного Інститутом місцевого розвитку. Опитування засвідчило, що кожне п’яте домогосподарство Львова не застосовує жодних заходів щодо збереження тепла у своїх квартирах.

Окрім того, на тій же прес-конференції головний спеціаліст з питань енергетики представництва Світового Банку в Україні Астрід Манрос повідомила, що вже у вересні цього року в Україні може стартувати проект Світового Банку у сфері енергозбереження з фінансуванням в розмірі 200 млн доларів США.