У містечку Бібрка на Львівщині в історичному приміщенні колишнього спортивного товариства «Сокіл» відреставрували дві кімнати. У них працюватиме туристичний та культурний центр. Гостей ознайомлюватимуть з історією міста і маршрутами Львівського Опілля, напрацьованого ініціативною групою проекту «Сокіл. Перезавантаження».
У будівлі початку XX ст., яка вже давно пустувала, замінили дерев’яні вікна, відремонтували приміщення лекторію, так звану кімнату бургомістра, відреставрували давні меблі і сходи. До збору коштів долучалися меценати, митці, місцеві мешканці. Раніше у «Соколі» час від часу проводили художні та фотовиставки, літературні вечори, концерти, пленери, тепер же Офіс гостинності працюватиме постійно як туристичний центр. Його адміністратором є Тарас Гринчишин.
«Офіс-менеджер проведе екскурсії «Соколом», а також Бібркою чи будь-яким маршрутом #МандрівСокільських. Також можна домовитися з іншими гідами, розповісти про ферми, які працюють неподалік, та іншу інфраструктуру гостинності. У лекторії планують проводити навчальні курси для представників галузі гостинності чи початківців-підприємців», — повідомила ZAXID.NET представниця ініціативної групи проекту «Сокіл. Перезавантаження» Анна Герич.
Кімната бургомістра це історичне приміщення, їй відвели музейно-представницьку функцію. Тут стоїть відреставрований письмовий стіл, креденс та інші ретро меблі, буде збірка старих книг, карт, виставка давніх бібрецьких світлин і портрети історичних постатей.
На майбутнє на третьому поверсі «Сокола» планують відреставрувати кімнату з вежею і каміном, звідки можна помилуватися панорамою містечка. В цій кімнаті будуть проводити офіційні церемонії і фотосесії. Також реставрації потребує спортзал, в якому облаштують виставковий центр, лекторій, кінотеатр.
Офіс гостинності працюватиме у всі дні, крім понеділка і вівторка. Щоб домовитися про екскурсію, можна звертатися на сторінку «Сокола» у Facebook і за тел. 0675700033.
Будинок товариства «Сокіл» у Бібрці спорудили у 1906 році, це пам’ятка місцевого значення. У радянські часи будинок використовувався як кінотеатр. З 90-х приміщення пустувало і занепадало. Від 2019 року його ревіталізацією займається БФ «Спадщина. УА», який перетворює його на мультифункціональний культурно-інформаційний центр.