На Львівщині відкриють перший паломницький центр 150-ти святих

16:46, 14 серпня 2010

15 серпня в Бориславі, що на Львівщині, вперше в Україні на парафії св. Анни відкривають паломницький центр всім святим Церкви. В храмі зібрано більш як 150 мощей святих та частина з Животворящого Хреста Господнього. Цього дня організатори очікують понад 5000 паломників.

Як повідомили ZAXID.NET організатори, храм святої Анни внесено паломницьким центром Української Греко-католицької Церкви (УГКЦ) в перелік найбільших святинь України. Стараннями пароха отця–доктора Романа Василіва тут встановлено мощі святих (як українських, так і світового значення).

«Відкриваємо паломницький центр з благословення Блаженійшого Любомира кард. Гузара, найперше, для кожної людини, незалежно від віросповідання та конфесійної приналежності, адже святі не зважають на приналежність людини до певної конфесії, вони допомагають усім. Хочемо, щоб ласка оздоровлення святих виливалась на усіх, власне для цього й відкриваємо наш паломницький центр. З появою мощей святих в нашому храмі є чудесні зцілення від недуг, а тому наша парафія стане місцем в якому кожен зможе помолитися і попросити Боже благословення та заступництво всіх святих для себе і своєї родини у різних потребах та життєвих негараздах», - зазначив отець-парох храму св. Анни о. Роман Василів.

За попередніми даними організаторів, відкриття мають відвідати більш як 5000 паломників. «На сьогодні ми отримали заявку на участь у відкритті центру від багатьох парафій, очікуємо, що число паломників перевищить за 5000 людей», наголосив о. Роман.

В храмі можна буде помолитися і поклонитися мощам святих апостолів Петра і Павла, Юди Тадея, Томи, Андрія Первозванного, Якова Старшого, Пилипа, Варфоломея, Варнави; апостолів і євангелистів Матея, Марка і Луки; апостола первомученика Стефана; Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана; священномученика Климентія папи Римського, св. Миколая Чудотворця, св. Венедикта Нурсійського, покровителя Європи, св. Іларія Піктавійського, св. Шарбеля, св. Антонія Падевського, св. Валентина, св. Атаназія Олександрійського, св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Григорія з Ніси, св. Августина, св. Томи Аквінського, св. Максима Ісповідника, св. Івана Дамаскина, св. Катерини Олександрійської, св. Варвари, цілитилів Пантелеймона, Димитрія та інших святих. Серед монаших чинів представлено св. Франциска з Асижу і трьох францішкан; св. Івана дон Боско і трьох салезіан; св. Павла від Хреста і 15 пасіоністів; Св. Терезу від Дитятка Ісуса, св. Терезу Авільську і ще 22 кармелітів; отця Піо і 23 капуцинів, 6 святих лікарів чину Піарів; св. Альфонса Ліугорі та кардинала Ньюмена чину отців редемптористів та багато інших святих, санктуарії яких встановлено біля бічних престолів.

Українських святих представлено в мощовиках, де знаходяться мощі святого священномученика Йосафата архиєпископа Полоцького, апостола з’єдинення; блаженних священномучеників Василя Гопка і Павла Гойдича; блаженних мучениць Олімпії і Лаврентії (чин св. Йосифа Обручника) та Йосафати Гордашевської і Тарсикії Мацьків (сестри служебниці Непорочної Діви Марії).