Під час проведення протипаводкових робіт на Львівщині працівники компанії ТКС виявили низку австрійських гідротехнічних споруд. Сьогодні спеціалісти компанії намагаються максимально зберегти те, що вже більше століття допомагає захищати галичан від «великої води».
Вже 100 років тому в Австрії до повеней готувалися заздалегідь. Аби убезпечити населення Галичини від раптового підйому води у річках, австрійські інженери зводили перепади і берегоукріплювальні напівзагати з каменю.
Найкраще до наших часів збереглися кам’яні перепади. Споруджуючи посеред рік спеціальні перегородки, австрійські інженери стабілізували швидкість течії і захищали береги від розмивання. Кілька таких споруд добре збереглися до наших часів на річках Сушичанка, Крем’янка та Оленка, що розташовані у селах Сушиця, Воля та Стрілки.
«Австрійські інженери укладали гірський камінь у певному порядку, робили так звану кам’яну кладку. ЇЇ надійність залежала від щільності укладки і самої конструкції перепаду», - розповів Василь Зубач, керівник проектного відділу будівельної компанії ТКС.
Сьогодні при проведенні протипаводкових робіт у селі Сушиця Старосамбірського району працівники компанії ТКС намагаються максимально зберегти австрійські протипаводкові споруди, оскільки ті і надалі можуть успішно виконувати своє призначення.