Львів’янка Ганна Гаврилів власним коштом викупила історичну будівлю колишньої школи у м. Бібрка, в якій свого часу вчителювала письменниця Уляна Кравченко. Благодійний фонд «Спадщина.Ua», який вона очолює, надалі опікуватиметься пам’яткою архітектури і після відновлення будівлі пристосує її для потреб громади.
Аварійна будівля на вул. Івана Франка у центрі містечка, що за 20 км від Львова, раніше була у власності приватного підприємства «Укрзапчастини» і не використовувалась.
Школа площею 1350 м2 збудована у стилістиці історизму кінця ХІХ ст. з неоготичними мотивами на фасаді. Це пам’ятка місцевого значення. Її збудували у 1879-1880 роках. У 1881 році туди приїхала працювати вчителькою молодших класів Юлія Шнайдер – письменниця, поетеса, відома під творчим псевдонімом Уляна Кравченко, близька подруга Івана Франка.
З 1990-х років школа не експлуатується і поступово занепадає. У ній втрачені вікна та двері, зруйновані перекриття і дах.
фото Максима Ощіпка
За словами Ганни Гаврилів, наразі пристосування споруди не визначене. Це питання винесуть на громадське обговорення. Також благодійний фонд шукає добросовісного інвестора, який відновить історичну споруду і успішно її ревіталізує.
«Розташування, а також історична цінність цього об’єкту надто великі, аби його подальшу долю міг вирішувати один власник, а вигляд – один архітектор. Ідеї для майбутньої функції комплексу мали б виникнути внаслідок громадського та експертного обговорення, а архітектурну концепцію обрати серед низки пропозицій. І хоча це інвестиційний проект, мета якого – знайти відповідального, свідомого та ефективного господаря чи партнера, засадничими лишаються дві вимоги: створення доданої вартості для місцевої громади та повага до її культурної спадщини», – наголосила ZAXID.NET Ганна Гаврилів.
Нагадаємо, для Ганни Гаврилів це другий схожий проект. Нещодавно вона презентувала відновлене приміщення колишньої школи у смт. Розділ, в якому створили громадський і бізнес-центр для розвитку громади. А у Бібрці «Спадщина.Ua» відновлює будинок товариства «Сокіл», який пристосували під туристичний центр.