На Львівщині вшанували вояків УПА, загиблих від рук фашистів

17:15, 9 травня 2011

8 травня 2011 року у селах Підгір'я, Шпиколоси та Ремезівці Золочівського району відбулися поминальні заходи. В околицях цих сіл у квітні 1944 року відбувся кривавий бій вояків УПА, курсантів підстаршинської школи, із загоном німецько-польських карателів.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської обласної ради, у заходах взяли участь голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, депутати Львівської обласної ради, Золочівської районної ради, члени Студентського братства Львівщини.

На цвинтарі у Підгір’ї відбулася панахида та віче, звучали патріотичні пісні. На урочистість прийшли родичі загиблих, ветерани УПА, політв’язні сталінських таборів, зокрема брат одного із похованих в братській могилі в Підгір’ї, 19-літнього Василя Захарківа, Олексій Захарків. Перед зібранням виступив 90-літній Антон Гаранджа, учасник оунівського підпілля, багатолітній політв’язень. У 1943 році, в лавах УПА, він воював із німецько-нацистськими загарбниками, згодом – із більшовицьким режимом. «Мені пощастило дожити до нинішніх днів, дочекатися незалежності України, - зазначив він. – Я не вірив, що доживу до вільної держави, а вже 20 років живу в ній. Хай Україна ще не така, про яку мріялося, але вона, як малий хлопчик, падає, потім знову піднімається і йде далі. І колись станеться так, як казав Шевченко: «Чи діждемо ми Вашингтона з новим і праведним законом? А таки діждемо колись».

Олег Панькевич висловив вдячність місцевим жителям за те, що вони бережуть пам'ять про українських героїв і свято шанують їхні могили.

Олег Панькевич поклав квіти до могил героїв УПА в Підгір’ї, в Ремезівцях та в Шпиколосах.

Зазначимо, у квітні 1944 року в околицях сіл Ремезівці та Шпиколоси відбувся кривавий бій курсантів підстаршинської школи УПА, яка була розташована в с. Підгір я, із німецько-польськими карателями, які намагалися знищити село Шпиколоси.

18 квітня 1944 року вранці, коли люди готувалися йти до храму, німецький каральний загін оточив село Шпиколоси. Побачивши небезпеку, жителі почали втікати. Однак, хто почав втікати з села в сторону поля і лісу, падав від куль окупантів. Поліцаї почали зганяти всіх людей на площу в центрі села і збиралися вчинити жорстоку розправу.  Гітлерівці прийняли рішення забрати частину населення на примусові роботи. Під’їхали автомашини і почали вантажити в основному молодих дівчат, хлопців, чоловіків і жінок. Коли машини з людьми виїхали з села, поліцаї підпалили декілька хат. Із 300 хат залишилось неушкодженими лише 42.