На Львівщині ввели режим підвищеної готовності. Що це означає

17:34, 28 січня 2015

У понеділок, 26 січня, Кабмін ввів на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей режим підвищеної готовності.  Від 27 січня режим підвищеної готовності впроваджено на Львівщині. Про те, що означає цей режим для області, розповів на брифінгу директор департаменту з питань цивільного захисту ОДА Олексій Титаренко.

Він зазначив, що за Кодексом цивільного захисту України, є чотири режими системи цивільного захисту держави. Перший - режим повсякденного функціонування. Другий - режим підвищеної готовності. Третій - режим надзвичайної ситуації. Четвертий - режим надзвичайного стану.

Режим підвищеної готовності ще не означає передвоєнний стан. Також він не означає, що невдовзі в області впровадять режим надзвичайного стану. «Режим підвищеної готовності у нас регулярно вводиться. До прикладу, під час різдвяно-новорічних свят або під час негоди узимку - заметілі, сильних опадів», - пояснив Олексій Титаренко.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка визначив ряд завдань для керівників районних адміністрацій у зв'язку із введенням стану підвищеної готовності.

Перше - створити комісію із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та оперативно реагувати на будь-які загрози, що можуть виникнути в області.

«За дорученням уряду, у Львівській області створили штаб для координації роботи та захисту найважливіших об'єктів інфраструктури. До цього штабу увійшли представники всіх служб цивільного захисту та керівники об'єктів підвищеного ризику, зокрема нафтопроводу «Дружба» та Львівської залізниці», - розповів Олексій Титаренко.

Другим завданням є перевірка матеріально-технічних резервів. Голова ЛОДА розпорядився за необхідності створити додаткові резерви, підрозділи медичних служб повинні подати заявки на ліки, яких не вистачає.

Третє - підготовка захисних споруд. Захисні споруди вводяться в дію за 12 годин після оголошення повної бойової готовності. «У нашій області є 34 споруди, вони повинні бути готові в будь-який момент. 35% наших захисних споруд  наразі не готові до оголошення повної бойової готовності», - зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА.

Наступне завдання - інформування населення про порядок укриття в захисних спорудах. Основні укриття знаходяться в підвальних приміщеннях.

«На Львівщині є багато підприємств, які не функціонують. Одне із завдань, які визначив Олег Синютка - аби місцева влада домовилась із власниками підприємств про використання цих приміщень для укриття населення, що проживає поруч», - пояснив Олексій Титаренко.

Крім того, він зазначив, що усі ЖКГ мають куток цивільного захисту, де можна ознайомитись із планом дій у разі небезпеки. Також всі керівники державних підприємств повинні розповісти своїм підлеглим про план укриття на робочому місці.