На Львівщині з 2009 року очікують масового закриття будівельних підприємств

15:18, 11 грудня 2008

"У виразі звільнень ми не бачимо наслідків кризи. За вересень-листопад у Львівській області звільнено приблизно 400 осіб. Роботодавці практикують звільнення за спільною згодою. Зафіксовано скачок звернень до служб зайнятості щодо тих послуг, які вони надають. Якщо перед кризою в місяць за консультаціями зверталося приблизно 13 тис. осіб, то зараз 17 тис.", - поінформував сьогодні, 11 грудня, під час засідання Львівського прес-клубу заступник голови Львівської ОДА з соціальних питань Ярослав Кашуба.

Тим часом перший заступник голови Об’єднання профспілок Львівщини Михайло Будзан поінформував, що наразі підприємства області, які відчувають проблеми, не проводять масових скорочень працівників. Вони скорочують графік роботи, або проводять зупинку з відправленням працівників у відпустки.

За його даними, ВАТ "Термоприлад ім. В. Лаха" і ВАТ "Львівський завод фрезерних верстатів" запланували зупинку підприємств орієнтовно на 2 місяці - з 1 грудня цього року.

ВАТ "Дрогобицький долотний завод" з 1.11.2008 до 30.11.2008 проводить 2/3 оплати праці у зв’язку з вимушеним простоєм.

ВАТ "Дрогобицький завод автокранів" з 1.11.2008 працює за скороченим робочим режимом - 4 дні на тиждень.

За інформацією М.Будзана, найбільш відчутною криза на Львівщині зараз є для підприємств вугільної, енергетичної та будівельної галузей. "Є великий ризик, що після нового року багато будівельних підприємств перестануть працювати", - сказав він.

М.Будзан додав, що поки що масових страйків не планується. Проте якщо вони будуть організовуватися після нового року, Об’єднання профспілок буде вимушене підтримувати вимоги страйкарів.