Перевезення пільговиків на Львівщині обмежать з 2 квітня

Майже третина населення Львівщини має право на пільговий проїзд

14:16, 20 березня 2017

На Львівщині з 2 квітня перевізники обмежать перевезення пільговиків на приміських та міжміських маршрутах. Як розповів на брифінгу 20 березня голова Львівського обласного профільного профспілкового комітету Юрій Кривенко на такий крок вирішили піти, бо немає грошей для виплати зарплати водіям.

На приміських автобусних маршрутах перевізники прийняли рішення перевозити безоплатно лише дві категорії пільговиків: учасників бойових дій та інвалідів І групи. Якщо це інвалід І групи по зору, то безкоштовно також може їхати людина, яка його супроводжує. На міжміських маршрутах з квітня зможуть безкоштовно їздити лише учасники бойових дій.

«Це вимушений крок. Протягом останніх двох тижнів у трудових колективах усіх транспортних підприємств області пройшли збори, на яких вони обговорювали як вижити в тих умовах, які склались з перевезенням пільговиків. Це питання є болючим не один десяток років, а особливо гострим воно стало з 2016 року, коли в бюджеті країни не було передбачено грошей на відшкодування за пільгові перевезення, як і у 2017 році», - каже Юрій Кривенко.

Кривенко зазначив, що у Львівській області є 713 тис. пільговиків, що становиться майже третину населення Львівської області.

Торік був підписаний меморандум між перевізниками і обласною владою про запровадження пілотного проекту у Львівській області про монетизацію пільг та запровадження адресної допомоги пільговим категоріям населення.

«Фінансова ситуація зараз є дуже скрутною. З січня законом України введена мінімальна зарплата у розмірі 3200 грн. До січня практично у всіх транспортних підприємств області зарплата була від 1600 до 2400 грн. Такі законодавчі зміни тягнуть за собою підвищення зарплати майже у двічі. Взяти цих коштів немає де, у нас немає іншого шляху як прийти до обмеження пільгових перевезень», - додає Кривенко.

Юрій Кривенко додає, що якщо обласна влада прийме зміни до бюджету щодо виділення коштів на відшкодовування перевезення пільговиків, то їх потрібно скерувати на адресну допомогу пільговикам, про що йшлось у підписаному меморандумі. Перевізники від свого рішення щодо обмеження перевезення пільговиків на міжміських та приміських маршрутах відмовлятись н планують.