На Львівщині за канадські кошти підніматимуть конкурентоспроможність виробників молока

13:05, 26 вересня 2008

25 вересня Головне управління сільського господарства Львівської обласної державної адміністрації та благодійна організація "Львівська аграрна дорадча служба" підписали договір про співпрацю із канадським Об’єднанням співробітництва для міжнародного розвитку і канадськими коопераціями Агропюр Кооператив, Кооператів Федере. Договір спрямований на підвищення конкурентоспроможності виробників молока на Львівщині.

Як поінформував начальник Головного управління сільського господарства Львівської ОДА Михайло Кожушко, проект розрахований до березня 2013 року, на його реалізацію канадська сторона виділить понад 9,5 млн канадських доларів. Проект передбачає надання всесторонньої допомоги великим, фермерським, а також індивідуальним виробникам молока з метою покращення якісного та кількісного рівня їх виробництв.

Михайло Кожушко повідомив, що у Львівській області працює 118 господарств, що займаються виробництвом молока. Крім цього, 1 719 дворів мають три і більше корови, і потенційно можуть стати продуктивними фермерськими господарствами. "Саме на них ми сконцентруємо увагу. Відбір буде на основі бізнес-проектів, і ці проекти ми будемо допомагати реалізовувати. Зокрема, вирішувати питання технічного переоснащення, покращення умов утримання корів, покращення пасовищ тощо", - зазначив він.

Михайло Кожушко додав, що аналогічний проект реалізовуватиметься у Дніпропетровській області. І одна з двох областей має шанс отримати сучасну незалежну лабораторію якості молока. "Саме якісна оцінка молока впливає на його ціну. Якщо за молоко від організованих господарств переробники дають 2,2 грн. за 1 л, то індивідуальним господарям - 1 грн. Багато в чому ця оцінка суб’єктивна. Цю проблему можна зняти за рахунок такої лабораторії", - прокоментував він.

Як прокоментував ZAXID.NET директор "Львівської аграрної дорадчої служби" Іван Паньків, для реалізації проекту також укладаються угоди про партнерство із двома переробними підприємствами - Самбірським сирзаводом та молочною компанією "Галичина". "Переробники зацікавлені в стабільному постачанні достатніх об’ємів якісного молока, вони працюють не на повну потужність. Якщо ми зможемо допомогти господарствам вийти на якісний рівень, то вони зможуть здавати молоко за ринковими цінами", - зазначив він.