Цьогоріч у рамках ІІІ фази проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» на Львівщині впроваджують 59 мікропроектів. Про це сьогодні під час засідання обласної координаційної ради ЄС-ПРООН розповів координатор Львівського обласного ресурсного центру громад Ігор Назар.
Загальний бюджет програми становить понад 15,4 млн грн, з них на сільські мікропроекти передбачено 8,9 млн грн, а на міські – 6,5 млн.
Серед фінансованих за кошти проекту ЄС-ПРООН проектів – 50 з енергозбереження, з них 27 – у містах і 23 – у селах, а також 5 проектів з енергоефективності та 4 у сфері охорони здоров’я.
Зокрема, один з проектів передбачає встановлення першої на території громад сонячної електростанції у селі Варяж Сокальського району, яка забезпечуватиме вуличне освітлення в селі і потреби громади. Планується, що надлишок електроенергії передаватимуть «Львівобленерго» на потреби області.
Зараз тривають роботи з монтажу електростанції, протягом одного-двох тижнів там буде змонтовано станцію СЕС. Також передбачено будівництво системи електроосвітлення та монтаж енергоефективних світлоприладів зі світлодіодним джерелом світла.
Крім того, у жовтні на Львівщині розпочала роботу спеціалізована мобільна лабораторія з енергоаудиту та обстеження будівель, передана програмою ЄС-ПРООН.
Як розповів ZAXID.NET завідувач сектору з питань енергозбереження управління майном Львівської облради Світозар Цюник, мобільну лабораторію було передано на Львівщину ще в квітні, однак роботу вона розпочала менше місяця тому, оскільки для енергетичного обстеження будівель необхідні відповідні погодні умови.
«Мобільна лабораторія почала роботу з початком опалювального періоду. У неопальнувальний період і за відсутності відповідних умов мобільна лабораторія як така працювати не може. Потрібно, щоб опалення працювало щонайменше тиждень», – пояснив він.
Спеціалісти мобільної лабораторії вже обстежили три приміщення в Червонограді та львівську обласну наукову бібліотеку на вул.Зеленій, 24. У бібліотеці за допомогою тепловізора фахівці за 10 хвилин знайшли протікання даху.
За допомогою мобільної лабораторії спеціалісти розробляють енергетичний паспорт об’єкта та план заходів, які дозволять зменшити споживання енергії і досягти комфортної температури в приміщенні.
До проекту, який охоплює понад 22 тисячі осіб, залучили 32 сільські ради і 2 міські ради у 8 районах Львівщини.
У 2016 році планують завершити впровадження усіх розпочатих мікропроектів.