На Львівщині зареєстровано близько 4 тисяч хворих на туберкульоз

17:35, 10 жовтня 2012

На Львівщині зареєстровано близько 4 тисяч хворих на активний туберкульоз. Здебільшого це особи працездатного віку. Про це на прес-конференції повідомив головний лікар Львівського обласного центру здоров’я Юрій Островерха.

«Туберкульоз – це велика медико-соціальна проблема, яка дуже гостро стоїть перед нашою країною. Цього року була прийнята загальнодержавна програма протидії туберкульозу на 2012-2016 роки. Перед нами стоїть ще багато невирішених проблем. Зараз, до прикладу, є тенденція до розвитку двох відносно нових форм туберкульозу. На відміну від загальновідомих сухот, хіміорезистентний (він стійкий до протитуберкульозних препаратів) та ВІЛ-асоційований туберкульоз значно важче та дорожче лікувати», - розповів Юрій Островерха.

Як додала керівник проекту «Я дихаю – і, значить, я живу» благодійного фонду «Салюс» Олена Труш, проблема туберкульозу лише на 10% має медичну складову. «Серйозними перепонами на шляху лікарів є часта відсутність можливості обстежувати безхатченків, наркозалежних та ВІЛ-інфікованих, мешканців сільської місцевості та перешкоджання діагностики туберкульозу серед дітей шкільного віку. Також у нас немає механізму примусового лікування хворих з відкритою формою хвороби. Населення недостатньо розуміє важливість проходження повного курсу лікування. Хворі часто відмовляються від лікування взагалі або не проходять його до кінця. Це призводить до утворення стійких форм хвороби та до зараження інших людей», - повідомила Олена Труш.

Юрій Островерха наголосив, що туберкульоз не є проблемою лише незахищених верств населення, адже будь-яка людина, яка веде активний спосіб життя, піддається стресам, напруженню, вживає алкоголь чи курить, не правильно харчується є у зоні ризику. Будь-який із цих чинників може спричинити активацію збудника туберкульозу, який є в організмі кожної людини.

Довідка:

Туберкульоз - інфекційна хвороба, яка викликається мікобактеріями туберкульозу і характеризується утворенням специфічних гранульом в різноманітних органах та тканинах (найчастіше у легенях) і поліморфною клінічною картиною.

Основним симптомом туберкульозу є кашель, що триває понад два тижні. Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, розмов, чхання.