Впродовж декількох років дрогобицький Карітас працює з дітьми, які внаслідок вимушеної трудової міграції стали так званими «соціальними сиротами». 24 липня завершився літній табір для близько тридцяти таких дітей.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Міжнародного благодійного фонду «Карітас».
Мета табору – здружити дітей під час спільного відпочинку. Спільні спортивні ігри, креативні заняття за інтересами, виконання інтерактивних завдань, допомога в організації життєдіяльності табору, піші мандрівки по гірських схилах і лісах ─ усе це сприяє соціалізації і розвитку дітей. Більше того, соціальна робота Карітасу завжди відзначається особливою душевністю і добротою.
«Літо – пора активного відпочинку, насолоди канікулами і масою вільного часу. Кожен для себе вибирає той спосіб відпочинку, який йому найкраще підходить і ближче до душі. Хтось їде ніжитися на теплому морському узбережжі, хтось підпорядковується порядкам таборів відпочинку, інші розвідують нові туристичні маршрути, а ще інші просто проводять час у своїх містах, з друзями, нікуди не поспішаючи.
Певною мірою всі ці види відпочинку поєднувалися у дітей трудових мігрантів з центру «Разом ─ сильніші». Протягом кількох днів в них були і тепле сонечко, і мандрівки горами, і купання у річці, і друзі. Все забезпечувалося у відпочинковому таборі, організованому для дітей у наших Карпатах, у мальовничому селі Довге Гірське (Дрогобицький район), яке принишкло на долоні наших гір. Всі діти, повні приємних вражень, повернулися додому задоволеними, повними позитивної енергії, готовими до нових звершень. А це ─ найважливіша для нас подяка», ─ розповідає координатор проекту Юля Марунчак.
Слід додати, що організація літніх дитячих таборів здійснюється в Карітасі зокрема завдяки проведенню всеукраїнської благодійної акції «Різдвяна свічка». Її метою є збір коштів для допомоги соціально незахищеним дітям ─ дітям-сиротам, дітям з неблагополучних та малозабезпечених родин, неповносправним дітям і молоді, дітям трудових мігрантів. Акція полягає у розповсюдженні спеціальних свічок, участь у виготовленні яких приймають люди з особливими потребами, в першу чергу через парафії, церковні громади в Україні і закордоном, також через партнерські організації, спільноти і серед усіх бажаючих жертводавців.