Випадків ботулізму порівняно з минулим роком в області побільшало удвічі. Головним джерелом зараження медики називають консерви. А від домашніх заготовок закликають відмовитись взагалі.
Власні закрутки пані Ольга продає вже роками. Акуратність у консервації, каже господиня, на першому місці. Тому гриби, скажімо, не просто миє, а тільки в окропі з сіллю.
Якісні і чисті продукти, стверджують лікарі — це найперше, що позбавить консерву збудника ботулізму. Та все ж від домашніх заготовок закликають відмовитись.
Аби на полиці не потрапили так звані бомбажні банки, Мар’яна пильнує особливо.
Збудник ботулізму, розповідають лікарі, можна підхопити не лише із консерви, а й будь-звідки. Бо він живе у навколишньому середовищі. Але перебіг хвороби тоді буде прихованим.
Проте, зазвичай джерелом зараження є домашні м’ясні консерви та паштети, копчені і в’ялені м’ясопродукти. Піддута кришка чи найменші зміни у вигляді або смаку заготовки — це вже привід її викинути. Адже лікуватись від ботулізму доведеться декілька місяців. А наслідки залишаться надовго.
Слабкість, блювота та діарея і порушення зору — це основні симптоми ураження ботулізмом. Жити він може навіть у компотах.
Свої смаколики пані Оля стерилізує не менше сорока хвилин. Та навіть якщо така консерва згодом вистрілить — тільки у смітник, каже жінка.
На Львівщині цьогоріч сталося 12 випадків зараження ботулізмом. Одна людина померла.